Virginia Polytechnic Institute and State University

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Virginia Polytechnic Institute and State University
Logo univerzity
Logo
Datum založení1872
Počty akademiků
Studentů celkem28 470
Další informace
Zeměpisné souřadnice
ČlenstvíORCID, Digital Library Federation, Association of Research Libraries, Center for Research Libraries, Atlantic Coast Conference, Coalition for Networked Information, Consortium of Social Science Associations, arXiv a National Digital Stewardship Alliance
www.vt.edu
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Komplex univerzitních budov

Virginia Polytechnic Institute and State University, známá pod jménem Virginia Tech, je státní polytechnická univerzita podporovaná státem v Blacksburgu ve Virginii ve Spojených státech. Ačkoliv je to komplexní univerzita s mnoha fakultami, za nejsilnější jsou stále považovány zemědělský, inženýrský, architektonický, lesnický program a program veterinárního lékařství, protože se týkají již z historie polytechnického jádra univerzity.

Virginia Tech byla založena jako vojenská univerzita a je jednou z mála státních univerzit ve Spojených státech, které pokračuje ve výchově kadetů (plnohodnotný vojenský tréninkový program). Virginia Tech je jednou z šesti seniorských vojenských univerzit (pět je státních, jedna soukromá) díky původu a přítomnosti kadetů.

Kampus Virginia Tech leží v New River Valley ve fyziografickém regionu údolí a vyvýšenin Apalačského pohoří v jihozápadní Virginii, několik mil od Jeffersonova národního lesa v okresu Montgomery.

Významní absolventi[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]