Přeskočit na obsah

Virginia Polytechnic Institute and State University

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Virginia Polytechnic Institute and State University
Logo univerzity
Logo
Motto
Ut Prosim
Datum založení1872
Počty akademiků
Studentů celkem28 470
Další informace
Zeměpisné souřadnice
ČlenstvíORCID, Federace digitální knihovny, Asociace výzkumných knihoven, Atlantic Coast Conference, Consortium of Social Science Associations, arXiv, Northeast University Semiconductor Network, Networked Digital Library of Theses and Dissertations, American Council on Education, National Humanities Alliance, Open Education Network, Koalice síťových informací, Sdružení veřejných a státních univerzit, Centrum výzkumných knihoven, Scholarly Publishing and Academic Resources Coalition a National Digital Stewardship Alliance
www.vt.edu
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Komplex univerzitních budov

Virginia Polytechnic Institute and State University, známá pod jménem Virginia Tech, je státní polytechnická univerzita podporovaná státem v Blacksburgu ve Virginii ve Spojených státech. Ačkoliv je to komplexní univerzita s mnoha fakultami, za nejsilnější jsou stále považovány zemědělský, inženýrský, architektonický, lesnický program a program veterinárního lékařství, protože se týkají již z historie polytechnického jádra univerzity.

Virginia Tech byla založena jako vojenská univerzita a je jednou z mála státních univerzit ve Spojených státech, které pokračuje ve výchově kadetů (plnohodnotný vojenský tréninkový program). Virginia Tech je jednou z šesti seniorských vojenských univerzit (pět je státních, jedna soukromá) díky původu a přítomnosti kadetů.

Kampus Virginia Tech leží v New River Valley ve fyziografickém regionu údolí a vyvýšenin Apalačského pohoří v jihozápadní Virginii, několik mil od Jeffersonova národního lesa v okresu Montgomery.

Významní absolventi

[editovat | editovat zdroj]

Související články

[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]