Trump International Hotel and Tower (Chicago)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Šablona:Infobox Mrakodrap

Trump International Hotel and Tower, známý také jako Trump Tower, je mrakodrap v centru Chicaga ve státě Illinois. Budova je pojmenována podle amerického multi-miliardáře Donalda Trumpa.
Budova byla původně plánována jako tehdejší nejvyšší budova světa, ale po teroristických útocích z 11. září 2001 bylo budově ubráno několik pater, v dnešní době to je druhý nejvyšší mrakodrap v USA hned po Willis Tower.

Technické parametry

Střecha posledního 92. patra je ve výšce 356,5 m, přičemž celková výška budovy i s anténou je 423 m. Stavba probíhala od roku 2005-2009. Podlahová plocha je 242 000 m2.

Poloha budovy

Budova se nachází v centru Chicaga ve státě Illinois v USA. Věž sousedí s řekou Chicago river v městské části River North Gallery District v ulici North Wabash Avenue na místě bývalé budovy Chicago Sun-Times.

Účel budovy

V budově se nachází komerční prostory, 486 luxusních bytů, luxusní hotel s 339 pokoji, restaurace a parkovací garáže. Do 12. patra domu jsou obchodní prostory, a garáže, v 14.-15. patře se nachází klub zdraví a lázně, 16. patro je obsazeno restaurací, která nese jméno Sixteen (šestnáct) a byla otevřena v roce 2008, od 17. do 27. patra je hotel a od 28. do 89. patra jsou byty.

Odkazy

Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa k tématu Trump International Hotel and Tower ve Wikimedia Commons

Související články

Externí odkazy

Šablona:Link FA