The Advocate

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The Advocate
The Advocate Magazine Logo.svg
Základní informace
Datum založení1967
Jazykangličtina
Země původuSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Klíčové osoby
EditorMatthew Breen
Odkazy
ISSN0001-8996 a 2158-2149
WebOficiální web
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Advocate je americký měsíčník pro homosexuální komunitu. Byl založen v roce 1967 a je nejstarším časopisem pro gay, lesbickou, bisexuální a transgenderovou komunitu ve Spojených státech amerických.
Webová stránka časopisu obsahuje přibližně třicet procent obsahu tištěného čísla a je denně obnovována.

Historie[editovat | editovat zdroj]

The Advocate vyšel poprvé jako místní informační buletin vydávaný aktivistickou skupinou PRIDE (z angl. Personal Rights in Defense and Education) v Los Angeles v Kalifornii. Vydání tohoto bulletinu bylo vyvoláno policejním zásahem v baru pro homosexuální komunitu Black Cat. Původní název byl The Los Angeles Advocate. V roce 1969 noviny změnili své jméno na The Advocate a byly distribuovány celonárodně.
Roku 1974 noviny koupil investiční bankéř ze San Franciska David Goodstein a ten noviny změnil na národní zpravodajský časopis o událostech, které byly důležité pro homosexuální a trnasgenderovou komunitu a jež pojednávaly o hnutí za práva homosexuálů, o umění a o kultuře. Goodstein rovněž snížil množství reklamy orientované na homosexuály a přitáhl sponzory z hlavního proudu.
Goodstein a dr. Rob Eichberg vytvořili rovněž ediceshopy, které měly cvičit v sebepřijetí a toleranci a v povědomí o homosexuální komunitě.
Goodstein zemřel v roce 1985 a krátce po jeho smrti se časopis změnil co do velikosti (získal standardní velikost časopisu). V roce 1992 přestal časopis zveřejňovat sexuálně explicitní reklamy. Na podobu časopisu měly vliv i různé akvizice a spojení. Časopis nyní vydává LPI Media divize americké televizní sítě here!, která se zaměřuje na homosexuální a transgenderovou komunitu.
V roce 2010 společnost Here Media spojila distribuci The Advocate a časopisu Out.

Přispěvatelé[editovat | editovat zdroj]

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • Hogan, Steve and Lee Hudson (1998) Completely Queer: The Gay and Lesbian Encyclopedia. New York, Henry Holt. ISBN 0805036296
  • Tobin, Kay and Randy Wicker (1972). The Gay Crusaders. New York, Paperback Library. LOC 79-187694.
  • STREITMATTER, Rodger. Unspeakable: The Rise of the Gay and Lesbian Press in America. Boston: Faber and Faber, 1995. Dostupné online. ISBN 0571198732. 
  • THOMPSON, Mark, ed. Long Road to Freedom: The Advocate History of the Gay and Lesbian Movement. New York: St. Martin's Press, 1994. Dostupné online. ISBN 0312131143. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]