Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Terminátor: Příběh Sáry Connorové
Logo seriálu
Logo seriálu
Základní informace
Původní název Terminator: The Sarah Connor Chronicles
Žánry sci-fi, drama
Námět Josh Friedman
Hrají Lena Headey
Thomas Dekker
Summer Glau
Brian Austin Green
Garret Dillahunt
Shirley Manson
Leven Rambin
Richard T. Jones
Skladatel znělky Bear McCreary
Země původu USAUSA USA
Jazyk angličtina
Počet řad 2
Počet dílů 31 (seznam dílů)
Obvyklá délka cca 42 minut
Produkce a televizní štáb
Hudba Bear McCreary
Premiérové vysílání
TV stanice Fox
Formát obrazu 480i (SDTV)
480p (EDTV)
720p (HDTV)
Vysíláno 13. 1. 200810. 4. 2009
Oficiální webové stránky
Terminátor: Příběh Sáry Connorové na ČSFD SZ IMDb TV.com

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (v originále Terminator: The Sarah Connor Chronicles, známý též pod zkratkou TSCC) je americký sci-fi televizní seriál z produkce studia Warner Bros. Television, vysílaný na televizní stanici Fox. Seriál volně navazuje na děj filmu Terminátor 2: Den zúčtování a točí se okolo fiktivních postav Sáry Connorové a Johna Connora, známých z filmové předlohy.

První řadu seriálu byla vysílána mezi 13. lednem 2008 a 3. březnem 2008 a čítala 9 epizod (plánováno bylo 13 epizod, jež se ale nestihly dotočit kvůli stávce sdružení scenáristů, jež trvala od listopadu 2007 do února 2008).

Druhá série začala 8. září 2008 a její závěrečná epizoda byla odvysílána 10. dubna 2009.

Kevin Reilly, prezident studia Fox dne 18. května 2009 oznámil, že seriál nebude pro třetí sérii obnoven, a to z důvodů příliš vysokých nákladů na produkci (ty se pohybovaly mezi 2,7 a 3 miliony dolarů na epizodu) spojených s relativně nízkou sledovaností (ta se pohybovala od 14. dílu 2. řady kolem 3,5 milionu diváků). Přesto ale pokračovaly snahy fanoušků požadujících obnovení seriálu.

Děj[editovat | editovat zdroj]

John Connor (Thomas Dekker) se svou matkou Sarah (Lena Headey) unikají před zákonem potom co s terminátorem zničili Cyberdyne. Když se rozhodnou usadit v L.A. John jde do školy a tam jej napadne nově vyslaný T-888 zvaný "Cromartie". Když se jej pokusí zabít, vyjde najevo že jeho nová půvabná spolužačka Cameron (Summer Glau) je terminátor T-900 vyslán aby jej opět bránil. Odstartovává se napínavý seriál, během kterého se mezi Johnem a Cameron buduje velmi zvláštní a možná i víc než přátelský vztah...

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]