Brian Austin Green

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Brian Austin Green
Brian Austin Green.jpg
Narození 15. července 1973 (45 let)
Van Nuys
Manžel(ka) Megan Fox (2010–2015)
Děti Noah Shannon Green
Bodhi Ransom Green
Journey River Green
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Brian Austin Green (* 15. července 1973 Los Angeles, Kalifornie) je americký herec.

Jeho rodiče se jmenují Joyce a George L. Green. Má také nevlastní sourozence, bratra Keithe a sestru Lorelei. Brianův otec byl country-westernový umělec a často ho sebou brával na živá westernová představení, což v Brianovi samozřejmě vzbudilo zájem o svět hudby. Své prostřední jméno „Austin“ Brian dostal od svých rodičů v devíti letech, aby se odlišil od jiného herce se stejným jménem.

Jeho první rolí na plný úvazek byla postava "Briana Cunninghama" v seriálu "Knots Landing" (1979). Hvězdou se však stal později, a to jako David Silver v televizním seriálu pro mladé "Beverly Hills 90210" (1990). Taktéž se objevil v několika televizních filmech jako např. v thrilleru "Her Costly Affair" (1996) a "Tátou proti své vůli" ("Unwed Father", 1997) nebo jako hostující herec v televizních seriálech "Saved By The Bell: The College Years" (1993) a "Sabrina – mladá čarodějnice" ("Sabrina, The Teenage Witch", 1996).

V roce 1996 vydal album "One Stop Carnival". Hudbě, zejména hip-hopu, se věnuje i nyní, a to především se svou produkční společností a vlastním nahrávacím studiem.

Další roli získal v seriálu "Resurrection Blvd." (2000) jako „Luke Bonner“, dále v nezávislém snímku "Výzva" ("Purgatory Flats", 2002) opět jako „Luke Bonner“, nebo jako „Jack O'Malley“ v kriminálním dramatu "Southside" (2001). Většinu rolí však získává jako televizní herec, ale např. v roce 2005 si zahrál s Keirou Knightley v akčním krimi dramatickém thrilleru "Domino" (2005). V témže roce natáčel Brian Green komediální sitcom "Freddie", v hlavní roli s Freddiem Prinzem Jr..V USA si Brian Austin Green opět získal své fanoušky, jenže tentokrát ne jako David z "Beverly Hills 90210", ale jako „Derek Reese“, neohrožený bojovník hnutí odporu, v televizním seriálu "Terminátor: Příběh Sáry Connorové" ("Terminator: The Sarah Connor Chronicles", 2007).

Se svou bývalou dlouholetou přítelkyní Vanessou Marcil, která s ním také hrála v seriálu "Beverly Hills 90210", má syna Kassia Lijah Marcil-Greena, který se narodil 30. března 2002.