TJ Sokol Řepy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
TJ Sokol Řepy
LogoRepy2018.png
NázevTJ Sokol Řepy, z.s.
PřezdívkaŘepy
ZeměČesko Česká republika
MěstoPraha
Založen1924
AsociaceČesko FAČR
Domácí dres
Venkovní dres
SoutěžPražská I.B třída
StadionNa Chobotě
Vedení
TrenérDaniel Gröbl
Oficiální webová stránka
Některá data mohou pocházet z datové položky.

TJ Sokol Řepy je pražský fotbalový klub, sídlící v obci Řepy, jež je od roku 1968 součástí hlavního města. Fotbalový oddíl je součástí tělovýchovné jednoty TJ Sokol Řepy, z.s. Celou svou historii působí v nižších soutěžích.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Klub byl založen na ustavující schůzi 11. září 1924 pod názvem Slavoj Řepy. Jako klubové barvy byly zvoleny zelená a bílá. Historicky první utkání Slavoje se odehrálo 3. května 1925 na půdě AFK Hostivice, které skončilo porážkou 1:3. Od sezony 1926-27 klub hraje mistrovské soutěže. Od roku 1937 je součástí Tělovýchovné jednoty Sokol. Počínaje rokem 1950 začíná hrát pod názvem Sokol Řepy.

V roce 1962 se klub sloučil s Tatranem Zličín a vystupoval pod názvem TJ Řepy-Zličín. Spojení však vydrželo pouhé čtyři sezóny, než došlo k opětovnému rozdělení. Po roce 1968 klub několik let působil pod původním názvem Slavoj Řepy.

V roce 2018, u příležitosti padesátého výročí připojení obce Řepy ku Praze, si klub přidal do klubových barev třetí barvu – oranžovou, jež by měla symbolizovat polohu Řep na západním okraji Prahy (barva zapadajícího slunce), ale i bytovou zástavbu, která za tu dobu v obci vyrostla a z níž fotbalový oddíl čerpá členskou základnu.

Současnost[editovat | editovat zdroj]

A - mužstvo v současnosti hraje I.B třídu. Vedle dvou týmů dospělých má klub i šest mládežnických družstev (MD, SŽ, MŽ „A“, MŽ „B“, SPŘ a MPŘ) a také tým staré gardy.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]