Struny podzimu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Struny podzimu jsou hudební festival, jehož první ročník se uskutečnil v roce 1996. Koná se v měsících září až listopad v Praze. Svým programem oslovuje široký okruh publika a vytváří tak prostor pro setkávání tradičních milovníků klasické hudby, jazzofilů i fanoušků world music. Uměleckým ředitelem festivalu je Marek Vrabec.

Festival Struny podzimu se v pražském kulturním dění objevuje od roku 1996. Postupně se z původně malé programové řady v rámci kulturních akcí Pražského hradu vyvinul v projekt, který je charakteristický dramaturgickou otevřeností a propojením (zdánlivě) nesourodých hudebních světů. V roce 2004 opustil festival Struny podzimu po osmi letech Pražský hrad a jeho novými spolupořadateli se staly Národní divadlo, Národní muzeum (České muzeum hudby), Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 a další.

V roce 2016 se po odchodu výkonné ředitelky festivalu Dany Syrové festival neuskutečnil.[1]

Pro festival se staly charakteristické tři programové řady: Inspirace (debuty významných zahraničních interpretů a festivalové premiéry), Crossover (křížení žánrů) a Osobnosti. V roce 2008 měla premiéru nová řada Spotlight, která je platformou pro mladé umělce do 25 let.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Struny podzimu letos nebudou. Festival si prý vybírá oddychový čas, OperaPlus, 10.05.2016

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]