Spolek znalců

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Spolek znalců je český svobodný a nekomerční spolek, sdružující soudní znalce všech oborů registrované u Ministerstva vnitra České republiky na základě zákona č. 83/1990 Sb. Spolek sdružuje soudní znalce České republiky.

Členství[editovat | editovat zdroj]

Členem Spolku znalců se může stát pouze soudní znalec, jmenovaný na základě zákona o znalcích a tlumočnících, zapsaný v seznamu znalců, který vede příslušný krajský soud. Na rozdíl od jiných spolků (např. Komora soudních znalců ČR) se jedná o čistě svobodné a nekomerční sdružení, kde členství není podmíněno pravidelnou platbou členských příspěvků.

Cíle[editovat | editovat zdroj]

Cílem Spolku znalců je zejména přispívat ke zkvalitnění a rozvoji znalecké činnosti. Jedná se státními orgány, soudy, jinými institucemi i třetími osobami za účelem shromažďování stanovisek a jiných poznatků pro zvyšování odborné úrovně svých členů. Dalším cílem je usnadnit komunikaci mezi širokou veřejností a konkrétními znalci. Za tímto účelem shromažďuje údaje o svých členech včetně údajů o jejich odborné způsobilosti a zatížení.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]