Eskymácký polibek: Porovnání verzí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Smazaný obsah Přidaný obsah
m přeuspořádání
+ Kategorie:Eskymáci; popis, definic, pryč pahýl
Řádek 1: Řádek 1:
[[Image:Eskimokiss.jpg|thumb|Eskymácký polibek]]
[[Image:Eskimokiss.jpg|thumb|Eskymácký polibek]]
'''Eskymácký polibek''' je akt náklonnosti, většinou mezi členy rodiny nebo blízkými osobami. Pochází z tradičního pozdravu [[Inuité|Inuitů]] zvaného ''kunik''.<ref>http://archive.southcoasttoday.com/daily/02-05/02-16-05/b06li596.htm</ref> Tento polibek nebývá [[erotika|erotický]] ale vyjadřuje blízký vztah i mezi cizími lidmi. První evropští objevitelé v [[Arktida|Arktidě]] byli svědky tohoto chování, a pojmenovali ho eskymácký polibek. Je důsledkem silných mrazů, kdy by klasický polibek na ústa způsobil problém, a také proto že ve velké venkovní zimě mají obyvatelé odkryté jen oči a nos.
'''Eskymácký polibek''' je akt náklonnosti, většinou mezi členy rodiny nebo blízkými osobami. Nedochází přitom ke kontaktu úst, ale nosů a jejich tření. Pochází z tradičního pozdravu [[Inuité|Inuitů]] zvaného ''kunik''.<ref>http://archive.southcoasttoday.com/daily/02-05/02-16-05/b06li596.htm</ref> Tento polibek nebývá [[erotika|erotický]] ale vyjadřuje blízký vztah i mezi cizími lidmi. První evropští objevitelé v [[Arktida|Arktidě]] byli svědky tohoto chování, a pojmenovali ho eskymácký polibek. Je důsledkem silných mrazů, kdy by klasický polibek na ústa způsobil problém, a také proto že ve velké venkovní zimě mají obyvatelé odkryté jen oči a nos.


== Reference ==
== Reference ==
Řádek 7: Řádek 7:
== Externí odkazy ==
== Externí odkazy ==
* [http://www.fazole.cz/platek/art.asp?clanek=9614 Informační web o líbání]
* [http://www.fazole.cz/platek/art.asp?clanek=9614 Informační web o líbání]
{{pahýl}}


[[Kategorie:Eskymáci]]
[[Kategorie:Meziosobní vztahy]]
[[Kategorie:Meziosobní vztahy]]
[[Kategorie:Chování]]
[[Kategorie:Chování]]

Verze z 27. 12. 2011, 05:31

Eskymácký polibek

Eskymácký polibek je akt náklonnosti, většinou mezi členy rodiny nebo blízkými osobami. Nedochází přitom ke kontaktu úst, ale nosů a jejich tření. Pochází z tradičního pozdravu Inuitů zvaného kunik.[1] Tento polibek nebývá erotický ale vyjadřuje blízký vztah i mezi cizími lidmi. První evropští objevitelé v Arktidě byli svědky tohoto chování, a pojmenovali ho eskymácký polibek. Je důsledkem silných mrazů, kdy by klasický polibek na ústa způsobil problém, a také proto že ve velké venkovní zimě mají obyvatelé odkryté jen oči a nos.

Reference

Externí odkazy