Space Shuttle External Tank: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
typobot: typografické korekce podle specifikace
m (link)
m (typobot: typografické korekce podle specifikace)
[[Kyslík]]ová nádrž je během letu tlakována na provozní tlak 240 až 250&nbsp;kPa. K turbočerpadlům motorů SSME v družicovém stupni je kyslík dopravován rychlostí 1264&nbsp;kg/s (tj. 1,1&nbsp;m<sup>3</sup>/s) přívodním potrubím o vnitřní světlosti 380&nbsp;mm. V potrubí jsou umístěna čtyři čidla předčasného spotřebování kyslíku před dosažením předepsané rychlosti; při detekci přerušení dodávky kyslíku nejméně dvěma čidly jsou motory SSME palubními počítači automaticky vypojeny.
 
[[Vodík]]ová nádrž je během letu tlakována na provozní tlak 220 až 230&nbsp;kPa. K turbočerpadlům motorů SSME je vodík dopravován rychlostí 211&nbsp;kg/s (tj. 3,0&nbsp;m<sup>3</sup>/s) přívodním potrubím o vnitřní světlosti 430&nbsp;mm. Ve spodní části nitra nádrže jsou umístěny příčky, zabraňující pohybu kapalného vodíku během letu ("šplouchání"„šplouchání“), aby se nenarušovala stabilita sestavy raketoplánu. Na těchto příčkách jsou také umístěna čtyři čidla předčasného spotřebování vodíku; při poklesu zásob vodíku pod tuto úroveň nejméně dvěma čidly jsou motory SSME palubními počítači automaticky vypojeny.
 
Kyslíková a vodíková nádrž jsou spojeny válcovou přechodovou částí z hliníkových slitin s ocelovými resp. titanovými výztuhami.
42 548

editací

Navigační menu