Request for Comments: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 26 bajtů ,  před 14 lety
m
Robot opravil přesměrování na HTML - Změněn(y) odkaz(y) na HyperText Markup Language
m (robot přidal: eu:Request For Comments)
m (Robot opravil přesměrování na HTML - Změněn(y) odkaz(y) na HyperText Markup Language)
Jednotlivé RFC dokumenty vydává editor RFC podle příkazů [[Internet Architecture Board]]. Každé RFC má při zveřejnění přiděleno číslo. Žádné jednou vydané RFC se nikdy neruší, pouze se v budoucnu může upravit vydáním novějšího RFC.
 
Všechna RFC lze volně získat na adrese http://www.ietf.org/rfc.html a na mnoha dalších místech. Každé RFC je dostupné v podobě čistého [[ASCII]] textu (v angličtině), ze kterého se tvoří i další verze (např. [[HyperText Markup Language|HTML]], [[Portable Document Format|PDF]] apod.).
 
Na rozdíl od klasických norem a standardů vydávaných klasickými normotvornými instuticemi (jako např. [[Mezinárodní organizace pro normalizaci|ISO]], [[ANSI]] apod.) vznikají RFC poněkud jiným způsobem. Původními autory jednotlivých RFC jsou obvykle konkrétní experti, kteří se snaží řešit konkrétní problém, jehož řešení nabídnou ve formě návrhu RFC Internetové veřejnosti (jako tzv. ''Internet Draft''). Pokud je dané řešení (často již dobře fungující v rámci nějakého pilotního provozu) uznáno za přínosné, dokument se vydá jako RFC.
74 638

editací

Navigační menu