Komorní scéna Aréna: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 30 bajtů ,  před 2 lety
aktualizace
(překvapivě opět aktualizace)
(aktualizace)
[[Soubor:Pokladna.jpg|náhled|Pokladna divadla]]
[[Soubor:Komorní scéna Aréna.jpg|náhled|Pohled z nábřeží]]
'''Komorní scéna Aréna''' se za čtvrtstoletí své existence postupně vypracovala na špičku české divadelní scény, o čemž svědčí zcela výjimečné úspěchy v celorepublikovém měřítku, završené čtyřnásobným nejvyšším oceněním '''Divadlo roku (2013, 2015, 2016, 2017)'''.
 
Soustřeďuje se na tzv. herecké divadlo charismatických osobností, prostřednictvím kterého přináší zajímavá společenská témata, prezentovaná v moderním komorním sále pro zhruba sto diváků. Architektonicky a designově atraktivní prostředí nabízí rovněž foyer divadla, v němž se pravidelně pořádají i mimodivadelní společenské události jako například fotografické výstavy. Již řadu let je souborem, jehož inscenace pravidelně zaznamenává Česká televize a je zvána na prestižní české, ale i zahraniční divadelní festivaly.
Vznik Komorní scény Aréna se datuje do roku 1994, kdy z lidí soustředěných kolem původního Divadla hudby (nyní Stará aréna), vzniklo miniaturní, tehdy ještě poloprofesionální divadlo. Spoluautorem jeho umělecké koncepce byl režisér, dramaturg a posléze i herec Pavel Cisovský, první umělecký šéf nově založeného souboru.
 
Hned v sezóně 1993-1994 se zrodila jedna z legend v celé historii Arény. Režisér '''Radovan Lipus''' nastudoval '''„scénickou škytavku“ Průběžná O(s)trava krve,''' inscenaci inspirovanou hornickým folklórem a místní kabaretní tradicí, která posléze dosáhla více než stovky repríz a byla natočena i Českou televizí.
 
Velkým úspěchem bylo v roce 1996 uvedení hry '''Višňový sad A. P. Čechova'''. Režisérka '''Oxana Meleškina Smilkova''' vytvořila s herci okouzlující jevištní dílo, které souboru vyneslo nominaci na cenu '''Divadlo roku 1996''', nominaci v kategorii '''Ženský herecký výkon''' a nominaci na ocenění '''Inscenace roku'''.
 
První skutečně získané ocenění přišlo v roce 2003, kdy inscenace Psí srdce obdržela v rámci Cen Alfréda Radoka titul Inscenace roku a herec Michal Čapka cenu za Mužský herecký výkon.

Navigační menu