Sorry (časopis)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Titulní stránka časopisu Sorry z 1. 4. 2015

Sorry s podtitulem PRavá DEmokratická Legrace je český humoristický měsíčník vycházející od roku 1992.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Časopis založili v roce 1992 kreslíři a humoristé okolo Marka Douši a Michala Hrdého, aby měli kde publikovat černý humor. Pravidelnou přílohou je vnitřní dvojstrana s názvem Fámyzdat s podtitulem „víra ve fámy, důvěra v leže“ – pokračovatel občasníku parodujícího noviny, který původně vycházel samostatně.

Časopis vycházel tiskem od roku 1992 do prosince roku 2013. V letech 1992 až 1998 vycházel s finanční podporou deníku Večerní(k) Praha a jeho vydavatele, podnikatele Fidelise Schléeho. Od února 2014 vycházel pouze v internetové podobě na webu www.sorryvize.cz a vydávání bylo financováno členy Klubu přátel Sorry, pomocí crowdfundingového portálu Hithit.cz a reklamou.[1]

Od 1. dubna 2015 se časopis vrátil na novinové stánky a začal vycházet jako pravidelný měsíčník. Bylo umožněno si časopis předplatit v papírové či elektronické verzi. Novým vydavatelem časopis se stal Aleš Zavoral se svým vydavatelství A 11 s.r.o. Šéfredaktory časopisu jsou Vářka a Fefík, kteří vytvářejí nezaměnitelný kult časopisu Sorry od samého počátku.

Reference[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]