Social Media Optimization

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Social media optimization (SMO - česky Optimalizace pro sociální sítě) jsou metody pro vytváření publicity článku a jiného obsahu a následně i celého webu prostřednictvím sociálních (společenských) médií. Metodiky SMO zahrnují přidávání RSS zdrojů, záložek obsahu, předávání informací prostřednictvím viral marketing a další. Search Media Optimization spadá pod SEM (Search Engine Marketingu).[zdroj?]

SMO lze praktikovat mnoha způsoby. Obdobou slovního doporučování ve společnosti je přidávání záložek do webových sítí společenského záložkování a sdílení.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Definici SMO vytvořil Rohit Bhargava svými 5 základními pravidly.[1] Pravidla SMO jsou: [2]

  1. Zvyšte počet zpětných odkazů
  2. Umožněte snadné přidávání záložek
  3. Odměňte odkazující weby
  4. Pomozte šířit obsah
  5. Povzbuďte mashup

Spam v sociálních sítích[editovat | editovat zdroj]

Stejně jako všude jinde, tak i v sociálních sítích, přetrvává poslední nedostatek těchto služeb. Tím je Spam. Většina sociálních sítí proti němu bojuje, jak je to jen možné, ovšem je to stále běh na dlouhou trať.

České webové sítě společenského záložkování a sdílení[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Danny Sullivan. Social Media Optimization: It's Like SEO, For Social Sites [online]. blog.searchenginewatch.com, August 29, 2006 [cit. 2007-09-06]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2007-08-20. 
  2. Rohit Bhargava. 5 Rules of Social Media Optimization (SMO) [online]. rohitbhargava.typepad.com, August 10, 2006 [cit. 2007-09-06]. Dostupné online.