Smile (David Gilmour)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
„Smile“
Singl od Davida Gilmoura
z alba On an Island
Strana B Island Jam
Vydáno 5. června 2006
Formát SP, CD
Žánr progresivní rock, blues-rock
Délka 10:36
Vydavatelství EMI
Autor David Gilmour, Polly Samson
Chronologie singlů Davida Gilmoura
On an Island
(2006)
Smile
(2006)
Arnold Layne
(2006)

Smile“ je pátý singl britského kytaristy a zpěváka Davida Gilmoura, známého jako člena skupiny Pink Floyd. Singl pochází z jeho alba On an Island a byl vydán v červnu 2006 (viz 2006 v hudbě).

Píseň „Smile“, kterou napsal Gilmour a otextovala ji jeho manželka Polly Samsonová, byla poprvé oficiálně vydána na koncertním DVD David Gilmour in Concert v roce 2002. Jako část studiového alba On an Island vyšla až o čtyři roky později, v březnu 2006, a jako singl vyšla samostatně o další tři měsíce později. Singl byl vydán jak na CD, tak i jako standardní vinylová SP deska. Na písni „Smile“ účinkuje pouze Gilmour, který zde zpívá a hraje na kytaru, baskytaru, perkuse a Hammondovy varhany, Polly Samsonová (vokály) a Willie Wilson (bicí).

B strana singlu obsahuje instrumentální skladbu „Island Jam“, která byla vydána pouze na tomto singlu. Nicméně ještě před vydáním singlu byla „Island Jam“ dostupná přes Gilmourovy internetové stránky. V této skladbě hraje kromě Gilmoura (kytara) i Guy Pratt (baskytara), Jed Lynch (bicí) a Paul Wickens (Hammondovy varhany).

Seznam skladeb[editovat | editovat zdroj]

  1. „Smile“ (Gilmour/Samson) – 4:03
  2. „Island Jam“ (Gilmour) – 6:33

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]