Skeppsholmen

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Skeppsholmen
Letecký záběr ostrova (září 2012)
Letecký záběr ostrova (září 2012)
Skeppsholmen
Skeppsholmen
StátŠvédskoŠvédsko Švédsko
Topografie
Zeměpisné souřadnice
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Pohled z ostrova Skeppsholmen

Skeppsholmen je jeden ze stockholmských ostrovů. S ostrovy Blasieholmen a Kastellholmen je spojen mosty. Je přístupný pěšky z Kungsträdgården, vedle Grand Hotelu a Národního muzea, autobusem číslo 65 nebo lodí ze Slussenu, Djurgårdenu či Nybroplan.

Ostrov leží strategicky při vstupu do Stockholmu od Baltského moře, proto zde byly tradičně instalovány různé vojenské zařízení a vojenské budovy.[1] V současnosti je vojenská přítomnost na ostrově minimální a místo toho se zde nachází několik muzeí, například Muzeum moderních umění, hlavní muzeum moderního umění ve Stockholmu, muzeum architektury (které je ve stejné budově) a Östasiatiska Museet (východoasijské muzeum). Na ostrově se nachází také divadlo Teater Galeasen. Na jižním břehu je zakotvena stará plachetnice af Chapman, která dnes slouží jako mládežnický hostel. Každoročně v létě se na ostrově koná hudební festival Stockholm Jazz Festival.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Skeppsholmen na slovenské Wikipedii a Skeppsholmen na anglické Wikipedii.

59° s. š., 19° v. d.