San Angeles

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

San Angeles je fiktivní město na Západním pobřeží státu Kalifornie v USA. Objevilo se ve filmu Demolition Man, televizním seriálu Sliders (epizoda „Double Cross“), a v televizním seriálu Power Rangers: Operation Overdrive.

Ve filmu Demolition Man bylo San Angeles vytvořeno v roce 2010 po obrovském zemětřesení. Bylo vytvořeno z trosek měst San Diego, Los Angeles a Santa Barbara podle utopických představ Raymonda Cocteaua. Původní hustou zástavbu nahradily sporadicky roztroušené moderní domy v zeleni; bezpečnost vymáhá San Angeles Police Department, ačkoliv míra kriminality je zde velmi nízká a ochrana pořádku tudíž není náročná.

V seriálu Sliders bylo San Angeles vytvořeno spojením rapidně se rozrůstajících měst Los Angeles a San Francisco v jediné megalopolis, stovky mil dlouhé. Toto město se nacházelo v alternativní linii. Tato alternativní Země trpěla kritickým nedostatkem přírodním zdrojů, proto se v pravidelných intervalech vypínala energie v celém městě aby se ušetřila.

V seriálu Power Rangers: Operation Overdrive, je San Angeles jméno města, kde se nachází Hartfordovo sídlo (operativní základna Rangerů).

San Angeles bylo také zmíněno ve skriptech k filmu Blade Runner.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku San Angeles na anglické Wikipedii.