Přeskočit na obsah

Safari rallye 2001

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Safari rallye 2001 byla osmou soutěží mistrovství světa v rallye 2001. Soutěž byla pořádána ve dnech 19. až 22. července, trať měřila 1129,76 km a měla 13 rychlostních zkoušek. Zvítězil zde Tommi Mäkinen s vozem Mitsubishi Lancer EVO VI.

Průběh soutěže[editovat | editovat zdroj]

První test vyhrál Armin Schwarz s vozem Škoda Octavia WRC. Odstoupit musel Richard Burns, který měl porušený tlumič. Ve třetím testu odstupují Colin McRae a Roman Kresta kvůli technickým potížím. Marcus Grönholm poškozuje závěs předního kola a Didier Auriol má nehodu. Dva vozy týmu Peugeot Sport jsou tedy ze soutěže venku. Na první pozici se posunuje Mäkinen, druhý je Carlos Sainz. Mäkinen má střet s pštrosem, přesto udržuje vedoucí pozici. O druhé místo bojuje Schwarz, Harri Rovanperä, Petter Solberg a Francois Delecour. Sainz odstupuje po poruše motoru. Ve třetí etapě odstupuje Solberg kvůli upadlému kolu. Schwarz je třetí za Mäkinenem a Rovanperou. Čtvrtou pozici drží Delecour. Freddy Loix má poruchu turbodmychadla a končí pátý. V posledním testu odstupuje ze šesté pozice Bruno Thiry se třetí Octávií. Na jeho místo se posunul Pozzo, který zvítězil ve skupine N.[1]

Výsledky[editovat | editovat zdroj]

 1. Tommi Mäkinen, Risto Mannisenmäki – Mitsubishi Lancer EVO VI
 2. Harri Rovanperä, Risto Pietiläinen – Peugeot 206 WRC
 3. Armin Schwarz, Manfred Hiemer – Škoda Octavia WRC
 4. Francois Delecour, Daniel Grataloup – Ford Focus RS WRC
 5. Freddy Loix, Sven Smeets – Mitsubisi Carisma GT EVO VI
 6. Gabriel Pozzo, Daniel Stillo – Mitsubishi Lancer EVO VI
 7. Marcos Ligato, Ruben Garcia – Mitsubishi Lancer EVO VI
 8. Tony Green, Orson Taylor – Subaru Impreza WRX
 9. Azar Anwar, Tom Muriuki – Mitsubishi Lancer EVO V
 10. Rudi Stohl, Petter Müller – Mitsubishi Lancer EVO VI

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. HOCHMAN, Michal. 50. ročník SAFARI RALLY KENYA - preview [online]. auto.cz, 9. 7. 2002 [cit. 2010-04-21]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]