Ritchie Fliegler

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ritchie Fliegler
Základní informace
Narození 20. století
New York
Žánry rock
Povolání hudebník a autor
Nástroje elektrická kytara
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ritchie Fliegler je americký kytarista, který spolupracoval s mnoha hudebníky (John Cale, Peter Baumann, John Waite), a je rovněž autorem dvou knih zaměřených na kytarové zesilovače.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Narodil se a vyrůstal v New Yorku.[1] Koncem sedmdesátých let byl členem doprovodné skupiny velšského hudebníka Johna Calea. V roce 1977 hrál na jeho EP nazvaném Animal Justice. Z jejich společných koncertů vzešel záznam Even Cowgirls Get the Blues, který však vyšel až koncem osmdesátých let. V roce 1978 hrál na albu Urban Desire zpěvačky, která vystupovala pod jménem Genya Ravan. O tři roky později přispěl na desku Dreamtime hudebníka Toma Verlaina.[2][3] Roku 1980 hrál na desce Going Up zpěváka Joeyho Wilsona.[4] Dále spolupracoval například s německým elektronickým hudebníkem Peterem Baumannem (alba Repeat Repeat a Strangers in the Night), stejně jako s americkým bluesovým kytaristou Johnnym Copelandem (Make My Home Where I Hang My Hat). Roku 1985 hrál na desce Mask of Smiles zpěváka Johna Waita a o dva roky později na Bambo hudebníka Davida Rotera. Vystupoval také s Lou Reedem. V roce 1993 vydal knihu Amps!: The Other Half of Rock 'n' Roll, v níž se zabývá kytarovými zesilovači (jejich historií, funkčností a výrobci). Jeho další knihou je The Complete Guide to Guitar and Amp Maintenance: A Practical Manual for Every Guitar Player.

Dílo[editovat | editovat zdroj]

  • FLIEGLER, Ritchie. Amps!: The Other Half of Rock 'n' Roll. [s.l.]: Hal Leonard Corporation, 1993. 120 s. ISBN 978-0793-5241-12. (anglicky) 
  • FLIEGLER, Ritchie. The Complete Guide to Guitar and Amp Maintenance: A Practical Manual for Every Guitar Player. [s.l.]: Hal Leonard Corporation, 1994. 80 s. ISBN 0-7935-3490-9. (anglicky) 

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Ritchie Fliegler [online]. NAMM [cit. 2016-03-23]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. NASTOS, Michael G. Tom Verlaine: Dreamtime [online]. Allmusic [cit. 2016-03-23]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. CHRISTGAU, Robert. Tom Verlaine [online]. Robert Christgau [cit. 2016-03-23]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. Joey Wilson ‎– Going Up [online]. Discogs [cit. 2016-03-23]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]