Rickie Fowler

From Wikipedie
Jump to navigation Jump to search
Rickie Fowler
2018 Quicken Loans National.jpg
Narození 13. prosince 1988 (31 let)
Murrieta
Alma mater Murrieta Valley High School
Oklahoma State University–Stillwater
Manžel(ka) Allison Stokková (od 2019)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rick Yutaka Fowler (13. prosince 1988) je americký profesionální golfista, který hraje PGA Tour. V sezoně 2007 a 2008 se stal nejlepším amatérským golfovým hráčem na světě po dobu 37 týdnů. V lednu 24, 2016 dosáhl čtvrtého místa v kariéře v oficiálním žebříčku World Golf Ranking po jeho vítězství v Abu Dhabi HSBC Golf championship.

Osobní život[edit | edit source]

Fowler bydlí v Jupiteru na Floridě, přestěhoval se z Las Vegas po sezóně 2010. Fowlerovo prostřední jméno, Yutaka , pochází od dědečka jeho matky, který je japonské národnosti . Na posledním dni golfového turnaje obléká výrazně oranžovou na počest Oklahoma státní univezity. Fowler je jedním ze čtyř hráčů ve skupině " Golf Boys"" s kolegy z PGA TOUR: Benem Crane, Bubba Watson,a Hunter Mahan. Golf Boys vydali na youtube v předvečer U.S. Open v roce 2011 video Oh Oh Oh.

Amatérská kariéra[edit | edit source]

Narodil se a vyrůstal v Murrieta, California. Fowler studoval na Murrieta Valley High school. Mnoho let hrál pouze na driving range a proto se skoro vše naučil sám, jako jeden z mála. Ve svém seniorském ročníku na střední škole, Fowler vyhrál finále SW ligy s celkovým skóre 133 a dovedl svůj tým do státního finále v roce 2007. V létě roku 2005 vyhrál Západní Juniorku a hrál v U.S. amatérech, kde byl poražen pozdějším šampionem Richiem Ramsaym.

Profesionální kariéra[edit | edit source]

V roce 2009, Fowler byl poprvé ve své kariéře druhý na Nationwide Tour v Nationwide Children´s Hospital invitational, když prohrál v play off s Dereckem Lamelym. Po Walker Cupu, se stal profesionálem vyhrál Albertsons Boise Open na Nationwide Tour při svém debutu. V září tohoto roku bylo oznámeno, že Fowler podepsal smlouvu o titulu s Titleistem.

V roce 2013 skončil druhý na Australian PGA Championship kde skončil T2 s Camerunem Percym a Jackem Wilsonem, čtyři rány za vítězem Adamem Scottem.

Odkazy[edit | edit source]

Reference[edit | edit source]

Externí odkazy[edit | edit source]