Revo Uninstaller

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Revo Uninstaller vyvinula společnost VS Revo Group. Revo Uninstaller je freeware aplikace, navržena pro úplné odstranění aplikace z PC. Poslední verze programu byla vydána 7. května 2009.

Revo Uninstaller podporuje 39 jazyků včetně češtiny, slovenštiny a dalších. Aplikace umí pracovat také v modu Přenosný program.

Minimální hardwarové nároky[editovat | editovat zdroj]

Funkce programu[editovat | editovat zdroj]

Program byl navržen jako doplněk Windows Přidat nebo odebrat programy, který v PC zanechává zbytečné složky a záznamy v registrech.

Po zapnutí aplikace, začne program hledat všechny programy, které jsou nainstalované v PC. Pokud program nenajde aplikaci, kterou si přejeme odstranit pomůže nám k tomu funkce "Vyhledávací režim". Pomocí této funkce najdeme program manuálně a máme stejné možnosti jako v programu. Při odstraňování aplikací máme na výběr ze čtyř možností od jednoduchého odstranění na úrovni Windows Přidat nebo odebrat programy až po nejdůkladnější prohledání registrů i celého HDD a odstraní aplikaci tak důkladně "jako" by v PC nikdy nebyla. Po vybrání ze čtyř možností uvidíme standardní postup odinstalování, na který jsme zvyklý. Po úspěšném odinstalování program provede sken PC souborů, které ještě zůstali v PC. Program nám doporučí, které soubory můžeme bezpečně odebrat. Pokud se obáváme, že může dojít k poškození systému tak Revo Uninstaller umí vytvářet bod obnovení systému tzn. uvede náš systém do stavu před odinstalováním programu.

Revo Uninstaller umí mnohem více než odinstalování programů.
U každého programu si můžeme zobrazit kontextové menu, kde nalezneme možnosti: Odinstalování, Vyhledat na Googlu, O programu, Otevřít nápovědu, Otevřít aktualizaci, Umístění programu, Otevřít klíč Regeditu.

V menu pod ikonou Nástroje najdeme mnoho zajímavých funkcí.
Správce Autospouštění - Vidíme seznam programů, které se spouští při startu PC. Můžeme proces vypnout/zapnout ale také aplikaci najít na internetu a nebo rovnou spustit
Nástroje Windows - vidíme nástroje pro správu a diagnostiku Windowsu
Čistič zbytkových souborů - smaže soubory, které v systému jsou už zbytečné. Většinou se jedná o dočasné soubory, které po sobě nechali různé aplikace.
Čistič prohlížečů - Pročistí náš Webový prohlížeč a konkrétně smaže: Historii internetových stránek, historii napsaných adres, dočasné soubory internetu, HTTP cookie, Index.dat
Čistič Microsoft Office- Smaže dočasné soubory vytvoření Microsoft Office.
Čistič windowsů- čistí historii dočasných dokumentů, historii spouštěné nabídky start, hledání souborů, historii tiskárny počítače a osob, historie dočasných souborů "MS Paint", historii dočasných souborů "MS Worpad", historii naposledy otevřených klíčů Regeditu, historii běžného dialogu Otevřít/Uložit, historii běžného dialogu naposledy navštívených složek, uživatelské záznamy nabídky Start
Odstraňovač důkazů- Když vysypeme koš ve Windowsu, tak soubory se fyzicky nesmažou, jen se označí za smazané a v systému se nezobrazí tzn. je možné je kdykoliv znovu číst, za podmínky, že nejsou přepsány novými soubory. Díky Odstraňovač důkazů budou soubory nenávratně smazány

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]