Prasátko Peppa

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Prasátko Peppa je britský dětský animovaný televizní seriál, vysílaný od roku 2004.

Příběh je o malém prasátku Peppě a její rodině a přátelích. Každý její kamarád představuje jiný druh savce. Peppini kamarádi jsou stejně staří jako ona. Peppa má mladšího bratra Toma. Příběhy jednotlivých dílů představují každodenní aktivity jako chození do školky, návštěvu prarodičů, jízdu na kole nebo nakupování.

Postavy nosí oblečení, žijí v domech, řídí auta, ale stále si zachovávají některé charakteristické vlastnosti zvířat, jež představují. Peppa a její rodina během rozhovoru chrochtá, ostatní zvířata dělají odpovídající zvuky, když mluví.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Prasátko Peppa[editovat | editovat zdroj]

Peppa je roztomilé a velmi hezké prasátko a hlavní postava stejnojmenné série. V současné době jsou jí 4 roky. Její nejlepší kamarádka je ovečka Zuzka. Je oblečená v červených šatech a černých botách. Má mladšího bratra Toma, Maminku a Tatínka. Je velmi drzá, někdy zlomyslná a nerada dává někomu za pravdu.(V českém znění Jana Altmannová a Alžběta Volhejnová).

Prasátko Tom[editovat | editovat zdroj]

Tom je mladší bratr Peppy. Jsou mu 2 roky. Vlastní dinosaura už od narození a říká mu Pan Dinosaurus. Ze všech dětí pláče nejvíc. Nosí modrou košili a černé botky. Jeho nejlepší kamarádi jsou zajíc Ríša a slon Edmund.(V českém znění Inka Šecová a Kristina Lukešová).

Tatínek Prasátko[editovat | editovat zdroj]

Pan Prasátko je tatínek Peppy a Toma a manžel maminky. Je mu něco málo přes 25. Nosí brýle a když je ztratí je velmi mrzutý a nevrlý. Hodně jí a proto má veliké bříško. Má rád výlety a pikniky. Pracuje jako zaměstnanec v matematické kanceláři. Má hnědý knír. Nosí na sobě tmavě tyrkysovou košili a černé boty.(V českém znění Tomáš Juřička a Miroslav Hanuš).

Maminka Prasátko[editovat | editovat zdroj]

Paní Prasátko je maminka Peppy a Toma a manželka tatínka. Je jí 25 let. Má dlouhé černé řasy a nosí oranžové šaty a černé boty. Je milá, starostlivá a spravedlivá. Její rodiče jsou Babička a Dědeček Prasátka. Přátelí se se všemi maminkami a ráda s nimi pořádá čajové dýchánky.(V českém znění Daniela Bartáková a Tereza Bebarová).