Přeskočit na obsah

Pražské egyptologické studie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Pražské egyptologické studie
Základní informace
Jazykangličtina
ŽánrČasopisy vydávané Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy
Periodicitadvakrát ročně
Země původuČeskoČesko Česko
Klíčové osoby
VydavatelVydavatelství Filozofické fakulty Univerzity Karlovy
Odkazy
ISSN1214-3189
eISSN1801-3899
WebOficiální stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pražské egyptologické studie (v angličtině Prague Egyptological Studies) jsou odborný recenzovaný časopis vydávaný Českým egyptologickým ústavem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Cílem časopisu je sloužit jako zdroj informací o současných výzkumech na území Egypta a Súdánu. Sestává ze zpráv z konkrétních terénních výzkumů, příspěvků o proběhlých konferencích, hlavně však z odborných studií zaměřených na aspekty dějin starověkého Egypta na něž se zde ve svých příspěvcích zaměřují egyptologové, historikové, orientalisté a přírodní vědci. 

Časopis vychází dvakrát ročně - původně bylo jedno číslo anglické, druhé české. Posledním pravidelným českým číslem časopisu bylo 24. v roce 2020, od roku 2021 vychází dvě čísla ročne pouze v anglickém jazyce.[1] Česká čísla časopisu budou vycházet pouze jako supplementa, prvním svazkem byl sborník věnován památce profesora Břetislava Vachaly.[2]

Jako všechny časopisy z produkce Vydavatelství Filozofické fakulty Univerzity Karlovy vychází i časopis Pražské egyptologické studie (PES) od roku 2015 zcela v režimu Open Access a jeho digitální podoba je tedy čtenářům volně dostupná z webových stránek.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. PRAGUE EGYPTOLOGICAL STUDIES. pes.ff.cuni.cz [online]. [cit. 2023-05-10]. Dostupné online. 
  2. BÁRTA, Miroslav; VYMAZALOVÁ, Hana, eds. Buď také písařem. Studie věnované památce Břetislava Vachaly. 1. vyd. Praha: Univerzita Karlova, Filozofická fakulta, 2022. 264 s. ISBN 978-80-7671-091-7. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]