Polaroid Corporation

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Polaroid Corporation
Logo
Logo
Právní forma společnost s ručením omezeným
Datum založení 1937
Zakladatel Edwin H. Land
Sídlo Concord
Oficiální web www.polaroid.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Budova společnosti B and B Chemical, Cambridge, Massachusetts, USA

Polaroid Corporation je nadnárodní korporace spotřební elektroniky a výrobce brýlí, původně založená v roce 1937 Edwinem H. Landem. Je nejznámější svými instantními fotoaparáty a filmy, které se dostaly na trh v roce 1948 a byly vlajkovou lodí společnosti až do února 2008, kdy se zastavila veškerá produkce ve prospěch digitální fotografie.[1]

Společnost byla v historii také leaderem na trhu v oboru polarizovaných slunečních brýlí, což byl výsledek vlastního výzkumu polarizace světla.

Dne 9. ledna 1986 Polaroid v „patentové bitvě“ porazil firmu Kodak, která posléze přestala instantní fotoaparáty vyrábět.

Společnost byla se svým modelem PDC-2000 v roce 1996 také jedním z prvních výrobců digitálních fotoaparátů[2], nicméně se jí v tomto oboru nepodařilo zachytit velký tržní podíl.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Jewell, Mark(2008-02-08)."After 60 years, Polaroid quits instant film business"1=. Associated Press. Archived from the original. Šablona:Citation error. http://www.boston.com/news/local/massachusetts/articles/2008/02/08/after_60_years_polaroid_quits_its_instant_film_business/. Retrieved 2008-02-16. 
  2. Polaroid PDC-2000 Digital Camera

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]