Panna nebo orel

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Panna nebo orel
Původní název Easy A
Země Spojené státy americké
Jazyk angličtina
Délka 92 min
Žánr Komedie
Scénář Bert V. Royal
Režie Will Gluck
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Emma Stone
Penn Badgley
Amanda Bynes
Lisa Kudrow
Aly Michalka
Dan Byrd
Produkce Will Gluck
Zanne Devine
Hudba Brad Segal
Kamera Michael Grady
Výroba a distribuce
Premiéra 17. 9. 2010
Studio Will Gluck
Distribuce Screen Gems
Panna nebo orel na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Panna nebo orel (anglicky: Easy A) je americká teenagerovská komedie natočená v roce 2010 režisérem Willem Gluckem v hlavní roli s Emmou Stone.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Film začíná, když studentka Olive Penderghast nalže své nejlepší kamarádce Rhiannon Abernathy, že má rande, aby se vyhla víkendu strávenému s ní a s jejími rodiči. Ve skutečnosti tráví víkend doma. V pondělí zalže Rhiannon, že o víkendu přišla o pannenství s klukem z univerzity. Jejich rozhovor však zaslechne Marianne Bryant, silně nábožensky založená spolužačka a rozhodne se Olive ponížit. Poví všem ve škole o její ztrátě pannenství s klukem, se kterým byla pouze na jednom rande.

Olive poté řekne pravdu svému kamarádoi Brandonovi a ten se jí svěří, jak se stal terčem posměchu kvůli tomu, že je gay. Brendon ji později prosí, jestli by nemohla předstírat, že spolu měli sex a Olive souhlasí.

Po hádce s Rhiannon kvůli Olivině nové reputaci "lehké dívky" se Olive rozhodne svou novou reputaci přijmout. Začne nosit provokativní oblečení a na každý top si našije červené písmeno A, podobně jako Hester Prynne v příběhu spisovatele Nathaniela Hawthorna Šarlatové písmeno. Kluci, kteří doposud neměli mnoho štěstí s dívkami prosí Olive, aby říkala, že spolu měli sex, protože chtějí zvýšit svou popularitu, výměnou za peníze.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Emma Stone Olive Penderghast
Aly Michalka Rhiannon Abernathy
Amanda Bynes Marianne Bryant
Dan Byrd Brandon
Penn Badgley Todd
Lisa Kudrow Paní Griffithová

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]