Přeskočit na obsah

PGA of America

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
PGA of America
Vznik1916
Oficiální webwww.pga.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

PGA of America (Professional Golfers' Association of America, ve Spojených státech častěji jen krátce jako PGA) je americká organizace golfových profesionálů, která byla založena v roce 1916. PGA of America sdružuje téměř 29 000 členů a členek a jejím cílem je vytvářet a zvyšovat standardy této profese a zvyšovat zájem o golfovou hru a účast v ní. Dne 4. prosince 2018 bylo oznámeno, že PGA plánuje do léta 2022 přemístit své sídlo z Palm Beach Gardens na Floridě do plánovaného 600akrového multifunkčního areálu ve Friscu v Texasu.[1]

PGA of America původně sdružovala jak turnajové, tak i klubové profesionály. Koncem 60. let 20. století však vzrůstající příjmy z televizních přenosů začaly vnášet mezi tyto dvě skupiny rozkol. Turnajoví profesionálové chtěli hrát na lépe dotovaných turnajích, zatímco zbytek členů chtěl více peněz na rozvoj golfové členské základny.[2] To vedlo k rozkolu a k eventuálnímu vytvoření samostatné organizace turnajových profesionálů – PGA Tour.[3]

PGA každoročně pořádá hlavní mužské, seniorské a ženské mistrovství: PGA Championship, Senior PGA Championship a Women's PGA Championship (které bylo v roce 2015 přejmenováno z LPGA Championship po uzavření partnerství mezi LPGA a PGA of America, aby se zvýšila prestiž této události). Všech tří turnajů se účastní turnajoví profesionální golfisté, ale turnaje zachovávají i místa vyhrazená pro klubové profesionály.

PGA pořádá více než 30 turnajů pro své členy a aspirující členy, včetně PGA Professional Championship a Assistant PGA Professional Championship. Spoluorganizuje také každé dva roky pořádaný Ryder Cup.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku PGA of America na anglické Wikipedii.

  1. PGA of America moving headquarters to Texas. ESPN.com [online]. 2018-12-05 [cit. 2021-08-08]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. Professionals' split was a good thing for the game. PGATour [online]. [cit. 2021-08-08]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. The Spokesman-Review - Vyhledávání v archivu Zpráv Google. news.google.com [online]. [cit. 2021-08-08]. Dostupné online. 

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]