Ovocňáčci

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ovocňáčci
Původní názevLos Fruittis
Žánranimovaný
Formátseriál
ScénářJosep Viciana, Antoni D´Ocon
RežieAntoni D'Ocon
Skladatel znělkyJosep Roig Boada
Země původuŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Jazykšpanělština
Počet řad1
Počet dílů91
Obvyklá délkacca. 25 minut
Produkce a štáb
HudbaJosep Roig Boada
Produkční
společnost
D'Ocon Films
Premiérové vysílání
StaniceLa 1
Vysíláno30. září 1990[1] 21. června 1992
Ovocňáčci na ČSFD, FDb, SZ, IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ovocňáčci (ve španělském originále Los Fruittis) jsou španělský dětský animovaný seriál, poprvé vysílaný v letech 1990–1992 španělskou televizí TVE. Jeho původní verze obsahuje 91 epizod po zhruba 25 minutách. Tvůrcem seriálu je Antoni D'Ocon a autorem scénáře je Josep Viciana. V polovině 90. let 20. století ho vysílala také Česká televize v rámci pořadu Magion.  

Příběhy[editovat | editovat zdroj]

Příběhy Ovocňáčků pojednávají o dobrodružstvích antropomorfních ovocných a zeleninových postav a odehrávají se převážně v okolí vesnice nacházející se na zalesněném ostrově ležícím pod velkou sopkou. Prožívají spolu nejrůznější dobrodružství a navštíví při tom také řadu míst po celém světě.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Báglík (Mochilo):  Lidsky vypadající banán původem z Kanárských ostrovů, který je považovaný za nejchytřejšího a nejšikovnějšího z hlavních protagonistů. Neustále nosí baťoh, v němž vždy nalezne věci, které pomohou dostat jeho společníky z nesnází.

V českém znění namluvil jeho hlas Petr Jančařík.[2]

Bodlina (Pincho): Je lidsky vypadající kaktus s ostny. Má nevinnou povahu a často bývá duchem nepřítomný. Zůstal v lese, protože už nemohl najít cestu zpět do pouště. Najdou ho Báglík s Cvalíkem během soutěže v lesním bludišti. Jeho hroty jsou dobrou obranou proti většině nepřátel, se kterými se během svého dobrodružství setkají.

V českém znění namluvila jeho hlas Zora Kostková.[2]

Cvalík (Gazpacho): Je charismatický lidsky vypadající andaluzský ananas. Svojí povahou je bavič se sklonem předvádět se. Často dělá různé chyby a neposlouchá rady svých společníků, čímž uvede sebe i ostatní do obtížných situací.

V českém znění namluvil jeho hlas Jan Vágner.[2]

Kumba: Jediná dívčí a lidská postava mezi hlavními hrdiny. V první epizodě ji Bodlina, Báglík a Cvalík zachrání před útokem tygrů. Ve třetí epizodě se její kamarádi díky zprávě poslané v lahvi od jejího staršího bratra Lucase dozví, že je dcerou dvou archeologů, kterým se ale při pádu z vodopádu spolu s bratrem ztratila. Její bratr se posléze vydal rodiče hledat, už se ale nevrátil. Nalezli ji pak lidé z kmene Samai, kteří jí dali jméno Kumba. V některých epizodách se jí její kamarádi snaží pomoci s hledáním její rodiny.  

V českém znění namluvila její hlas Jana Páleníčková.[2]  

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. hemeroteca.lavanguardia.com [online]. Dostupné online. 
  2. a b c d Ovocňáčci / Los Fruittis • Dabingforum.cz. dabingforum.cz [online]. [cit. 2021-10-24]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]