Oliver Wakeman

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Oliver_Wakeman
Oliver Wakeman (2010)
Oliver Wakeman (2010)
Základní informace
Narození 26. února 1972
AnglieAnglie Anglie
Žánry progressive rock, hard rock
Povolání hudebník
Nástroje klávesy,
Příbuzná témata Strawbs, Yes
Rodiče Rick Wakeman
Příbuzní Adam Wakeman (sourozenec)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Oliver Wakeman (26. února 1972) je klávesista a první syn Rick Wakemana. Spolupracoval s Clive Nolanem ze skupiny Arena a Tracy Hitchingsem na dvou progressive rockových koncepčních albech, Jabberwocky (vydáno 1999) a Hound of the Baskervilles.

Oliver též spolupracoval se Steve Howem, otcovým spoluhráčem ze skupiny Yes. Howe pracoval na Oliverově sólovém albu The 3 Ages of Magick, zatímco Oliver Howeově sólovém albu z roku 2005 Spectrum a pomáhal Howeovi s nahrávkou "Australia" pro US verzi kolekce Yes The Ultimate Yes.

Oliver se zúčastnil turné s Bob Catleyem a jako host na projektu Ayreon v roce 2004. Nahradil klávesistu Herb Schildta z americké progressive rockové skupiny Starcastle na RoSfest (Rites of Sprinf Festival) v roce 2007.

V roce 2008 bylo na oficiální webové stránce skupiny Yes oznámeno, že by se Oliver Wakeman mohl zúčastnit turné Yes ke 40. výročí skupiny.[1] Toto turné však bylo odloženo kvůli nemoci zpěváka Jona Andersona. V nové sestavě s Oliverem Wakemanem a Benoît Davidem místo Andersona absolvovali Yes koncerty v letech 2009 a 2010. Na posledním albu Yes Fly from Here se Wakeman podílel již pouze jako studiový hráč.

V roce 2009 se Oliver připojil ke skupině Strawbs (další otcově bývalé skupině) na jejich turné po Kanadě, Velké Británii a Itálii.[2]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Oliver Wakeman na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]