Nokia Software Updater

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nokia Software Updater
Vývojář Nokia
Aktuální verze 21.0.003cz
Operační systém Microsoft Windows
Typ softwaru Správce mobilního telefonu
Licence Proprietární freeware
Web www.nokia.com/softwareupdate
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Nokia Software Updater je aplikace pro Windows od společnosti Nokia, která umožňuje zákazníkům aktualizovat software svých mobilních telefonů (firmware) založený na platformě Series 40, nebo S60 za pomocí internetu a počítače.

Postup aktualizace firmware[editovat | editovat zdroj]

Aplikace nejdříve přečte z telefonu takzvaný "product code". Jde vlastne o označení typu telefonu. Pak na svém serveru vyhledá poslední verzi firmware s tímto produkt code. Pokud je v telefonu verze starší nebo stejná, dovolí ji přehrát. Aplikace neumí tzv. downgrade, tedy nahrát zpět starší firwmare, když je v telefonu již novější.

Product code[editovat | editovat zdroj]

Je číslo, které udává typ a variantu telefonu. Variantami jsou většinou myšleny drobné úpravy operátorů. Většina typů telefonů má tedy minimálně čtyři různá Product code (originál Nokie, verze od Vodafone, verze od O2 a verze od T-Mobile).

Jednotliví operátoři si originální fimware upravují. Většinou jde o grafické úpravy motivů, pozadí, úvodních obrazovek, a podobně. Někdy operátoři přidávají nějaké aplikace navíc. Upravené firmwary však v Nokia Software Updater u vycházejí s velkým zpožděním (někdy nevyjdou vůbec). Někteří lidé si proto mění product code na originální od Nokie (lze provést pomocí malé aplikace). Tím zajistí, že jim Nokia Software Updater stáhne nejnovější neupravenou verzi firmwaru.

Tímto způsobem však zaniká záruka! V případě potřeby je samozřejmě možné vše vrátit do původního stavu. Zmíněný downgrade (snížení na starší původní firmware) však již není tak triviální operace.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Nokia PC Suite

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Nokia Software Updater na anglické Wikipedii.