Nisaopen

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nisaopen je mezinárodní florbalový turnaj pro hráče mladé nejen věkem, který se každoročně koná v Liberci. Původním záměrem zakladatele Vladimíra Ježka bylo, aby se turnaj konal pokaždé v jiném městě ležícím na řece Nisa.[1]

Historie[editovat | editovat zdroj]

První ročník se uskutečnil v roce 2000 v hale Dukly Liberec. Účastnilo se ho 18 týmů ve třech kategoriích. Kategorii starší žáci vyhrálo družstvo SSK Future.[zdroj?] Stejného vítěze měla kategorie mladší žáci. V kategorii juniorů vyhrál tým s názvem Květy Moravy.[zdroj?]

Každým rokem se turnaj rozrůstá. Jak o počet družstev, tak o počet kategorií. Turnaj "putoval" po halách v Liberci (hala Kord, Slávie TU v Harcově, ZŠ Dobiášova, ZŠ Barvířská) i Turnově. Od roku 2013 je domovskou arénou Hala míčových sportů Městského stadionu v Liberci. Hřiště byla i na Svijanské aréně a od roku 2018 se pravidelně hraje v hokejové HomeCredit aréně.

V Hale míčových sportů pořadatelé pro kategorie hrané systémem 3+1 postaví 7 hřišť, pro systém 5+1 3 hřiště. Podle počtu přihlášených týmu pak přibývají hřiště v dalších halách.

V roce 2014 se turnaje poprvé zúčastnili neslyšící florbalisté v kategorii muži a ženy.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. V Liberci se rozjíždí čtrnáctý ročník mezinárodního florbalového turnaje Salming Nisaopen [online]. [cit. 2016-06-28]. Dostupné online. 
  2. Dva neslyšící týmy na prestižním florbalovém turnaji NisaOpen 2014 mezi slyšícími [online]. 2014-06-09 [cit. 2016-06-28]. Dostupné online. (česky)