Přeskočit na obsah

NHL 1953/1954

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Sezóna 1953/1954 byla 37. sezonou NHL. Vítězem Stanley Cupu se stal tým Detroit Red Wings.

Konečná tabulka základní části

[editovat | editovat zdroj]
Tým Z V P R B VG IG
Detroit Red Wings7037191488191132
Montreal Canadiens7035241181195141
Toronto Maple Leafs7032241478152131
Boston Bruins7032281074177181
New York Rangers7029311068161182
Chicago Black Hawks701251731133242
  Semifinále     Finále Stanley Cupu
                 
  1  Detroit Red Wings 4  
  3  Toronto Maple Leafs 1    
      1  Detroit Red Wings 4
      2  Montreal Canadiens 3
  2  Montreal Canadiens 4    
  4  Boston Bruins 0  
Prince of Wales Trophy:Detroit Red Wings
Art Ross Trophy:Gordie Howe, Detroit Red Wings
Calder Memorial Trophy:Camille Henry, New York Rangers
Hartova trofej:Al Rollins, Chicago Black Hawks
James Norris Memorial Trophy:Red Kelly, Detroit Red Wings
Lady Byng Memorial Trophy:Red Kelly, Detroit Red Wings
Vezinova trofej:Harry Lumley, Toronto Maple Leafs