Mozilla Corporation

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mozilla Corporation
Právní forma Společnost s ručením omezeným
Datum založení 2005
Zakladatel Mozilla Foundation
Sídlo Mountain View, Kalifornie, USA
Souřadnice sídla
Klíčoví lidé John Lilly
Rozsah působení Nadnárodní
Oblast činnosti Software
Produkty Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird a další
Obrat 75 130 722 dolarů
Výsledek hospodaření 41 802 867 dolarů
Zaměstnanci 250
Majitel Mozilla Online
Oficiální web http://www.mozilla.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mozilla Corporation je společnost, která je plně vlastněna Mozilla Foundation a která zajišťuje vývoj, distribuci a propagaci internetových aplikací jako webový prohlížeč Mozilla Firefox či e-mailový klient Mozilla Thunderbird. Na rozdíl od Mozilla Foundation se jedná o komerční společnost, která produkuje zisk. Nejedná se však o primární motivaci, protože veškerý příjem putuje zpět do projektů souvisejících s Mozillou.

Mozilla Corporation byla založena 3. srpna 2005.[1] CEO společnosti je John Lilly a cílem společnosti je přinášet inovace do oblasti webu. Poskytované produkty jsou poskytovány zdarma včetně zdrojového kódu.

Ačkoliv společnost stále zastřešuje i poštovní klient Mozilla Thunderbird, dochází postupně k převodu jeho vývoje na nově vzniklou organizaci Mozilla Messaging, která je podobně jako Mozilla Corporation dceřinou organizací Mozilla Foundation.

Produkty[editovat | editovat zdroj]

Mozilla Firefox[editovat | editovat zdroj]

Související informace naleznete také v článku Mozilla Firefox.

Mozilla Firefox je open source webový prohlížeč, který je k dispozici pro řadu platforem. V současné době se jedná o druhý nejpoužívanější webový prohlížeč po Google Chrome.[1] Jeho první finální verze byla vydána 9. listopadu 2004 a své uživatele si získal svou jednoduchostí a nabízenými funkcemi.

Mozilla Thunderbird[editovat | editovat zdroj]

Související informace naleznete také v článku Mozilla Thunderbird.

Mozilla Thunderbird je open source klient pro správu elektronické pošty. Jedná se produkt, který je přímým konkurentem Outlooku Express, který je integrován v systému Windows. Uživatelům nabízí řadu užitečných funkcí a velkou váhu klade otázce bezpečnosti.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Mozilla Foundation Forms New Organization to Further the Creation of Free, Open Source Internet Software, Including the Award-Winning Mozilla Firefox Browser

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]