Motorola

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Motorola Mobility Logo 2015.svg

Motorola, Inc. byla mezinárodní telekomunikační společnost založená Illinoisském Schaumburgu (USA).

Motorola je americký výrobce integrovaných elektronických obvodů, mobilních telefonů, mobilních terminálů, bezdrátových sítí a dalších zařízení. Firma je známa i svými procesory.

Kromě procesorů pro počítače vyrábí Motorola procesory pro PDA, čipsety, flash paměti, telekomunikační chipy, ale i kompletní komunikační zařízení jako mobilní telefony. Vyráběla (resp. upravovala) také protiradiolokační řízené střely vzduch-země AGM-122 Sidearm.[1][2]

Výroba mobilních telefonů[editovat | editovat zdroj]

Motorola je prvním výrobcem mobilních telefonů vůbec. Mezi zvlášť podařené modely značky patří Motorola Moto G, Motorola Razr V3 a jeho vylepšený klon V3i. Tyto modely jsou v prodeji natolik úspěšné, že se o napodobení jejich vzhledu snaží i ostatní výrobci telefonů. Poslední dobou je pro mobilní telefony Motorola typický ultratenký ''žiletkovitý'' design.

Rozdělení společnosti[editovat | editovat zdroj]

Motorola byla dne 4.ledna 2011 rozdělena na 2 samostatné společnosti - Motorola Mobility (vše kolem mobilních telefonů) a Motorola Solutions (mobilní terminály, bezdrátové sítě a další průmyslová řešení).

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Motorola AGM-122 Sidearm, designation-systems.net (anglicky)
  2. AGM-122 Sidearm, vectorsite.net (anglicky)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]