Přeskočit na obsah

Moje superbejvalka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Moje superbejvalka
Původní názevMy Super Ex-Girlfriend
Země původuSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazykangličtina
Délka96 min
Žánryromantická komedie
fantasy film
ScénářDon Payne
RežieIvan Reitman
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleLuke Wilson
Uma Thurman
Anna Farisová
Eddie Izzard
Rainn Wilson
… více na Wikidatech
ProdukceArnon Milchan
Gavin Polone
HudbaTeddy Castellucci
KameraDon Burgess
StřihWendy Greene Bricmontová
Výroba a distribuce
Premiéra2006
16. listopadu 2006 (Německo)
Produkční společnostRegency Enterprises
Distribuce20th Century Studios
Netflix
Moje superbejvalka na ČSFDKinoboxuIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Moje superbejvalka, anglicky My Super Ex-Girlfriend je americká filmová fantasy komedie z roku 2006 režiséra Ivana Reitmana s Umou Thurmanovou a Luke Wilsonem v hlavní roli.

Jde o komediálně laděnou romantickou parodii na filmy s tématem Supergirl (neboli G-Girl, což je ženská obdoba Supermana).

Děj[editovat | editovat zdroj]

Architekt a stavitel Matthew Saunders (Luke Wilson) se v newyorském metru náhodně seznámí s na první pohled velmi nenápadnou mladou ženou Jenny Johnson (Uma Thurman) v okamžiku, kdy jí "pomáhá" chytit zloděje její kabelky. Matt přitom ale vůbec netuší, že jde o ženu se zcela mimořádnými a nadpřirozenými schopnostmi, která umí bleskurychle létat, má obrovskou sílu a nezničitelné tělo, propaluje materiály očima a neustále pomáhá všem lidem v různých těžkých, svízelných a problematických situacích. Jak se také ukáže, je také o divokou milovnicí a velmi žárlivou ženu. Situaci komplikuje profesor Bedlam alias Barry Edward Lambert (Eddie Izzard), její bývalý spolužák, který je do ní už od školních let zamilován. Jenny Mattovi časem prozradí svoji dvojí identitu, ale Matt se s ní po několika dnech rozejde, neboť ve skutečnosti miluje svoji půvabnou kolegyni z kanceláře Hannah (Anna Faris). Jenny na ni začne velice žárlit a vyvádět Mattovi různé neplechy a těžkosti (a to přesto, že doposud lidem vždy jenom pomáhala), jeho auto mu přestěhuje na oběžnou dráhu do vesmíru, do bytu Hannah vhodí živého žraloka, v Mattově bytě udělá díru do stropu atd. apod. Nicméně její bývalý spolužák Barry také touží mít stejné nadpřirozené vlastnosti jako má jeho milovaná Jenny. Matt se potřebuje zbavit své žárlivé "bývalky" s nadpřirozenými schopnostmi. Proto se nakonec oba muži spojí a pokusí se Jenninu výjimečné schopnosti společnými silami neutralizovat, což se jim ale vymkne z rukou, neboť schopnosti G-Girl nezíská Barry, ale shodou náhod Mattova milá kolegyně Hannah. Děj filmu končí tím, jak se dvě bývalé sokyně v lásce skamarádí a vzájemně spolupracují coby dvě Supergirl. Matt s Barrym nakonec odejdou na pivo.

Základní údaje[editovat | editovat zdroj]

Hrají[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]