Moimir Papalescu & The Nihilists

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Moimir Papalescu & The Nihilists
Základní informace
Jinak zvaný/áThe Nihilists
PůvodPraha
Žánryelektronická hudba, alternativní rock, post punk, electro punk
Aktivní roky20032007 2019 dosud
VydavateléDrug Me Records, X Production, Manipulation Records
Příbuzná témataKill the Dandies! Die Alten Mashinen Magnetik
Webhttp://www.nihilists.cz/
Současní členové
Moimir Papalescu
La Petite Sonja
Hank J. Manchini
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Skupina Moimir Papalescu & The Nihilists vznikla v létě roku 2003. Založili jí Mirek Papež známý pod pseudonymem Moimir Papalescu[1] (Gun Dreams, Magnetik, Papalescu2, Die Alten Maschinen, Vanessa), La Petite Sonja (Kill The Dandies!) a Hank J. Manchini (Kill The Dandies!, Rány Těla, Thee Lazy Eyes). Dalšími členy byli pak v minulosti i Peter Venkrbec a Vratislav Placheta. Mezi hlavní hudební vlivy patří taková seskupení jako Cabaret Voltaire, Suicide, nebo třeba The Fall. První album s názvem Analogue Voodoo vydala skupina u společnosti X Production/Manipulation Records v roce 2004. Za něj pak získali cenu Anděl v žánrové kategorii elektronická a taneční hudba. Později se spojili s berlínským producentem a majitelem labelu Pale Music Steve Morellem. Ve spolupráci s ním vydali roku 2005 singl obsahující píseň Summer Deviation doplněný o remixy od Sunshine, Steve Morella, či Marca Lanziho. Druhé album Lewis Neptune skupina vydala v roce 2006. Po delší odmlce kapela ohlásila vydání nového alba, které je plánováno na rok 2021 a mělo by vyjít na značce Drug Me Records[2].

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

  • Analogue Voodoo (2004)
  • Lewis Neptune (2006)

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Moimir Papalescu: Šnupání kokainu z Bible nám pomohlo, nestydím se. Braní drog nekritizuji, neznáte důvody. Reflex.cz [online]. [cit. 2022-04-13]. Dostupné online. 
  2. Pomocí hudby můžete cestovat alespoň virtuálně, říká Moimir Papalescu. iDNES.cz [online]. 2021-03-22 [cit. 2022-04-13]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]