Mitsubishi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mitsubishi
Logo
Headquarters of MITSUBISHI MOTORS CORPORATION.JPG
Právní forma Soukromá společnost
Datum založení 1870
Datum zániku 1950
Zakladatel Jataró Iwasaki
Sídlo Tokio, Japonsko
Počet poboček Tokio
Klíčoví lidé Osamu Masuko
Oblast činnosti automobilový průmysl
Produkty Automobily
Elektronika
Bižuterie
atd.
Provozní zisk 7,2 mld. $
Zaměstnanci 350 000 (2010)
Dceřiné společnosti AGC
Kirin Holdings
Mitsubishi Electric
Mitsubishi Estate
Mitsubishi Heavy Industries
Mitsubishi Logistics
Mitsubishi Materials
Mitsubishi Motors
Mitsubishi Paper Mills
Mitsubishi UFJ Financial Group
… více na Wikidatech
Oficiální web www.mitsubishi.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mitsubishi je velký japonský průmyslový koncern.

Začátky Mitsubishi[editovat | editovat zdroj]

Historie Mitsubishi sahá do roku 1870, kdy Jataró Iwasaki založil stejnojmennou loďařskou společnost. Ještě před koncem 19. století přidal do portfolia svých podnikatelských aktivit i těžební firmu, a položil tak základ největšího japonského průmyslového konglomerátu, který dnes tvoří 29 hlavních společností (včetně jednoho z nejsilnějších světových „bankovních domů“: The Bank of Tokyo – Mitsubishi UFJ). Pro tento typ průmyslových skupin, silně provázaných na politické špičky, jako i na úzké rodinné kruhy disponující převážnou částí finančních zdrojů země, se v Japonsku raného 20. století vžilo označeni „zaibacu“.

Právě v tomto období se rozhodlo vedení rozvíjejícího se průmyslového „impéria“ Mitsubishi vstoupit i do perspektivní oblasti automobilové výroby. Výsledkem byl jeden z prvních japonských automobilů – Mitsubishi Model A z roku 1917, vyráběl se však jen do roku 1921. Vůz byl sedmimístný a pod kapotou měl motor s 35 koňmi. Malá skupina zákazníků, schopných pořídit si a provozovat vlastní vozidlo, však dávala přednost renomovaným zámořským značkám, a tak první Mitsubishi zůstalo nadlouho i jediným. Návrat k výrobě aut je spojený až s obdobím militarizace země a vládní objednávkou na výrobu taktického armádního vozidla s pohonem 4x4. V rámci tohoto projektu vzniklo dnes už legendární Mitsubishi PX-33, který byl vyroben v roce 1934. Tento vůz měl dieselový motor s objemem 4 300 ccm a výkonem 70 koní. Uvedený model, spolu se stíhacím letadlem Mitsubishi A6M „Zero“, patří zároveň k nejznámějším produktům firmy z období II. světové války. V prvých poválečných letech Mitsubishi pokračovala hlavně ve výrobě užitkových vozidel, potřebných pro obnovu infrastruktury a průmyslu.

K výrobě osobních aut, tentokrát už definitivně jako jedné z hlavních komodit koncernu, se Mitsubishi Heavy Industries vrátila v roku 1960 prostřednictvím, mini-auta Mitsubishi 500. Jednalo se o kompaktnější a svou pořizovací cenou i provozem mnohem levnější a dostupnější vůz. Následující léta, popisovaná jako „japonský ekonomický zázrak“, byla svědky dalšího rozvoje automobilové produkce, především pro potřeby domácího trhu. V této době se také od firmy Mitsubishi odděluje hodně podfirem.

V roce 1914 bylo logo Mitsubishi změněno do jeho finální podoby, která se používá dodnes a znázorňuje 3 diamanty.

Firmy Mitsubishi[editovat | editovat zdroj]

Hlavní členové[editovat | editovat zdroj]

Tyto společnosti jsou členové Mitsubishi Kinyokai (nebo také Friday Club).

Spřízněné společnosti[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]