Přeskočit na obsah

Microsoft Network

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

MSN (nebo také Microsoft Network) je kolekce internetových služeb společnosti Microsoft. Původně bylo MSN spuštěno 24. srpna 1995 při příležitosti vydání Windows 95. Od té doby se rozsah poskytovaných služeb několikanásobně rozrostl. První poskytovanou službou byla e-mailová schránka Hotmail (později Outlook) následovaná instant messengerem MSN Messenger. Ten byl v roce 2005 přejmenován na Windows Live Messenger.

MSN prošlo v roce 2006 velkou transformací na Windows Live, hlavně díky snaze Microsoftu zvýšit atraktivitu poskytovaných služeb pro širší masy obyvatel. V USA není MSN pouze poskytovatelem obsahu a provozovatelem vyhledávače. Poskytuje zde také internetové služby. Postupně jsou všechny současné služby MSN transformovány do nového rozhraní, kde zatím probíhá jejich betatestování.

Slovo MSN se vžilo hlavně jako synonymum k MSN Messenger. Pokud chcete užívat služby MSN musíte mít Windows Live ID, které je možno získat zdarma a dovoluje vám přístup ke všem službám. Je vázáno na e-mailovou adresu, kterou vyplníte při registraci.

MSN využívá kolem 27 000 000 lidí[zdroj?][kdy?].

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]