Magnum (zmrzlina)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Značka Magnum od britsko-holandské společnosti Unilever byla na světový trh uvedena v roce 1987. Nanuky Magnum byly původně prodávány ve třech variantách: vanilková zmrzlina na dřívku v čokoládové krustě, vanilková zmrzlina na dřívku v bílé čokoládě a vanilková zmrzlina na dřívku v čokoládové krustě s mandlemi.

Od roku 1987 se nabídka zmrzlin Magnum rozšířila o další kombinace příchutí zmrzliny, druhy čokolády a přísady. Magnum se postupem času stalo jednou z vedoucích světových značek zmrzlin. Na celém světě se ho každoročně prodá zhruba miliarda kusů.[zdroj?]

Magnum v ČR[editovat | editovat zdroj]

Magnum Classic

V České republice se nanuky Magnum začaly prodávat okolo roku 1993 spolu s dalšími zmrzlinami značky Algida, která rovněž patří pod společnost Unilever. Původně se v ČR prodávaly tři druhy: Magnum Classic, Magnum White a Magnum Almond. Zmrzliny Magnum se liší od stejných výrobků prodávaných ve starých zemích Evropské unie v neprospěch českého spotřebitele.[1] Zatímco např. hlavní složkou zmrzliny Magnum Almond v západní Evropě je mléko a smetana[2], v ČR je to voda a cukr.[3]

Nové druhy nanuků[editovat | editovat zdroj]

Nové druhy nanuků Magnum kombinují různé příchuti zmrzliny, oříšků, čokoládových polev a dalších přísad. V roce 1996 byla na trh uvedeno „Magnum Double Chocolate“, „Double Caramel“ se začal prodávat o čtyři roky později a v roce 2002 byl zahájen prodej nanuků „Magnum Yoghurt Fresh“ a „Magnum Intense“. V roce 2010 je celosvětově uvedeno na trh „Magnum Gold?!“, které obsahuje zmrzlinu s madagaskarskou vanilkou a krémovým karamelovým vírem. V roce 2011 byla na český, slovenský a maďarský trh uvedena zmrzlina „Magnum Mléčná čokoláda & lískový oříšek“. Mléčná čokoláda nanuku obsahuje 36 % kakaa, které pochází z kakaových bobů, jež se pěstují na farmách Rainforest Alliance Certified v Ghaně.

Další druhy[editovat | editovat zdroj]

Nabídka nanuků Magnum obsahuje i další druhy (např. Magnum Mint, Magnum Mayan mystica, Magnum Ecuador dark). Jejich nabídka se v různých zemích liší.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Archivovaná kopie. instinkt.tyden.cz [online]. [cit. 2013-06-11]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-11-28. 
  2. http://www.magnumicecream.com/Products/mini-almond-ice-cream-bar/default.aspx
  3. Archivovaná kopie. www.prozeny.cz [online]. [cit. 2013-06-11]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2013-06-14.