Made for AdSense

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Made for AdSense (vytvořeno pro AdSense) je typem webů zakládaných za účelem výdělku z reklam Google AdSense.

Základní princip fungování[editovat | editovat zdroj]

Princip, na kterém MFA web funguje, je velmi jednoduchý. Autorovi se podaří dostat pomocí vyhledávače návštěvníka na jeho stránku a donutí jej kliknout na odkaz. Samozřejmě, že výraz donutí je tak trochu nadsázka, neboť pravidla projektu Google AdSense nedovolují vkládat na stránky výzvy ke kliknutí. Lidé, kteří neuposlechnou a přesto výzvu vloží jsou pak Googlem penalizováni.

Na MFA webu jsou umístěna různá slova, která zaručí místa na předních pozicích ve vyhledávači. Tak například seznam nejnovějších filmů, či hudebních skladeb a k tomu přidané výrazy typu ke stažení zdarma nebo free download. Aby se MFA weby dostaly na přední pozice, často využívají i placenou reklamu v PPC systémech (Google AdWords, Sklik, Etarget a pod.) a kalkulují s tím, že klik v těchto systémech je bude stát méně, než pak vydělají díky kliku na reklamu na jejich MFA webu. Odborně se tomuto říká PPC arbitráž.

Vzhled[editovat | editovat zdroj]

MFA web se pozná na první pohled. Design je většinou jednoduchý a příjemný. Dominantní na webu jsou reklamy od Google AdSense.