MMS

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Možná hledáte: Miracle Mineral Supplement – údajně léčivý prostředek na bázi chemického bělidla.
MMS zpráva na displeji telefonu Sony Ericsson.

Multimediální zprávy (zkratka MMS z anglického Multimedia Messaging Service). Multimediální paralela k SMS. Pomocí MMS je možné posílat kromě textu i obrázky, audio a videoklipy, podobně jako e-mailem. MMS zprávy jsou přenášeny jako datový tok prostřednictvím datové technologie GPRS v GSM a pokročilejších, jakým jsou např. CDMA u UMTS nebo EDGE.

MMS zprávu lze v praxi posílat z telefonu na telefon, případně z telefonu do e-mailové schránky. A to buď okamžitým doručením nebo doručením s možností vyzvednutí zprávy, zpravidla v určitém časovém intervalu (v závislosti na službách telefonního operátora).

Předchůdcem MMS byla technologie Sha-Mail, která umožňovala zasílání fotografií z jednoho mobilního telefonu na druhý. Byl představen japonskou firmou J-Phone v roce 2001.

Formáty[editovat | editovat zdroj]

Pro přenos obrázků se u MMS používají nejčastěji formáty GIF, PNG, JPG. Pro přenos zvuku AMR nebo WAV a pro video MPEG-4.[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. 3GPP TS 26.140: 3rd Generation Partnership Project; Technical Specification Group Services and System Aspects; Multimedia Messaging Service (MMS); Media formats and codecs [online]. 3GPP. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]