Lord's Cricket Ground

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Lords Cricket Ground
Pavilon lordů (Lord's Pavilion) z Victoriiny éry - hlavní olympijské sportoviště v lukostřelbě

Lords Cricket Ground, zkráceně jen Lord’s, je londýnský kriketový klub, kde sídlí dva místní kriketové kluby Marylebone Cricket Club a Middlesex County Cricket Club. Sportoviště se nachází na severozápadním okraji Londýna v St John's Wood. První písemná zmínka o kritovém zápase Marylebone Cricket Clubu na tomto místě pochází z 22. června 1814. Kromě toho zde také sídlí England and Wales Cricket Board (anglická a waleská kriketová asociace) a European Cricket Council (evropská kriketová rada).

Během Letních olympijských her 2012 toto sportovní zařízení sloužilo jakožto olympijské a paralympijské sportoviště pro soutěže v lukostřelbě. Vzhledem ke sportovnímu odvětví a dobrému zázemí zde před olympijskými hrami proběhly jen minimální stavební a technické úpravy, šlo tak o jedno z nejlevnějších olympijských a paralympijských sportovišť.

Součástí zdejšího stadionu je i Lord's Media Centre, mediální centrum firmy Future Systems, kterou navrhoval český architekt Jan Kaplický. Toto mediální centrum je určeno přibližně pro 120 novinářů a 100 televizních a rozhlasových komentátorů.

Lord's Media Centre - mediální centrum pro novináře a sportovní komentátory

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

(česky)

(anglicky)