Přeskočit na obsah

Lord's Cricket Ground

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Lords Cricket Ground
Pavilon lordů (Lord's Pavilion) z Victoriiny éry - hlavní olympijské sportoviště v lukostřelbě
Lord's Media Centre - mediální centrum pro novináře a sportovní komentátory

Lords Cricket Ground, zkráceně jen Lord’s, je londýnský kriketový klub a stadion, kde sídlí dva místní kriketové kluby Marylebone Cricket Club a Middlesex County Cricket Club. Sportoviště se nachází na severozápadním okraji Londýna ve čtvrti St John's Wood. První písemná zmínka o kritovém zápase Marylebone Cricket Clubu na tomto místě pochází z 22. června 1814, dle některých zdrojů bylo založeno v roce 1787 a je pojmenováno dle kriketsty Thomase Lorda.[1] Kromě toho zde také sídlí England and Wales Cricket Board (anglická a waleská kriketová asociace) a European Cricket Council (evropská kriketová rada). Kapacita stadionu činí 6500 diváků.

Součástí zdejšího stadionu je i Lord's Media Centre, mediální centrum firmy Future Systems, kterou navrhoval český architekt Jan Kaplický. Toto mediální centrum je určeno přibližně pro 120 novinářů a 100 televizních a rozhlasových komentátorů.

Stadion je vzdálen přibližně 180 metrů od stanice londýnského metra Baker Street.

Olympiáda 2012[editovat | editovat zdroj]

Během Letních olympijských her 2012 toto sportovní zařízení sloužilo jakožto olympijské a paralympijské sportoviště pro soutěže v lukostřelbě. Vzhledem ke sportovnímu odvětví a dobrému zázemí zde před olympijskými hrami proběhly jen minimální stavební a technické úpravy, šlo tak o jedno z nejlevnějších olympijských a paralympijských sportovišť.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Lord's Old Ground. Cricinfo [online]. ESPN [cit. 2017-01-06]. Dostupné online. 
  2. Olympijská sportoviště – Lord's Cricket Ground. MR-SPORT.cz [online]. 2012 [cit. 2017-01-06]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2017-01-07. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]