Litoměřické výstaviště

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Litoměřické výstaviště
Chybí zde svobodný obrázek
Poloha
AdresaLitoměřice, ČeskoČesko Česko
Souřadnice
Další informace
WebOficiální web
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Litoměřické výstaviště je známo také pod názvem Výstaviště Zahrada Čech. Jedná se o významný výstavní areál o celkové rozloze přibližně 6,5 hektaru, který se nachází ve východní části Litoměřic na Českolipské ulici. Výstaviště je v majetku města Litoměřice a v současné době je dlouhodobě v pronajato firmě Zahrada Čech, s.r.o., která je hlavním provozovatelem zdejšího výstavního, kulturního a společenského provozu.

Jedná se o významné společenské i kulturní centrum nejen na Litoměřicku, ale v rámci celého dolního Polabí i Poohří a Ústeckého kraje, kde se kromě výstav často konají a další společenské a kulturní akce jako jsou např.,: hasičské slavnosti, koncerty pod širým nebem, plesy apod.

U hlavního vchodu pro návštěvníky v Českolipské ulici se nachází čtyři hlavní výstavní pavilony označené písmeny "A","B","C","D", v širším areálu pak další pavilony označené písmeny G,H,K,S,T. Pro výstavní provoz dále slouží řada venkovních, převážně zatravněných ploch.

Hlavní výstavní a obchodní akcí, podle které nese toto výstaviště své jméno, je známá výstavní akce Zahrada Čech, ta se koná pravidelně každý rok v září.

K provozu zdejšího výstaviště slouží i bývalé kasárny, které se nacházejí v jeho těsném sousedství, ty jsou zde využívány jako parkoviště pro vystavovatele a návštěvníky.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]