Legenda o sovích strážcích

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Legenda o sovích strážcích
Guardians of gahoole logo.jpg
Základní informace
Původní název Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
Země Spojené státy americké
Délka 90 min
Žánry fantasy film
dobrodružný film
dětský film
Předloha Guardians of Ga'Hoole
Scénář John Orloff
Režie Zack Snyder
Obsazení a filmový štáb
Hudba David Hirschfelder
Výroba a distribuce
Premiéra 2010
7. října 2010 (Maďarsko)
14. října 2010 (Německo)
Produkční společnosti Warner Bros.
Village Roadshow Pictures
Animal Logic
Distribuce InterCom
Legenda o sovích strážcích na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Legenda o sovích strážcích (v anglickém originálu Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole) je animovaný film z roku 2010 režiséra Zacka Snydera. Film byl produkován společnostmi Warner Bros. a Village Roadshow Pictures ve studiu Animal Logic, kde vznikl film Happy Feet.

Hlasy postaviček v originále namluvili herci jako Jim Sturgess, Geoffrey Rush, Ryan Kwanten, Emily Barclay, Anthony LaPaglia a David Wenham.

Píseň Kings and Queens[1] od kapely 30 Seconds to Mars se stala hlavním motivem tohoto animovaného filmu režiséra Zacka Snydera[2], natočeného na motivy příběhů o sovích strážcích americké spisovatelky Kathryn Lasky[3], která pro toto své dílo čerpala inspiraci mimo jiné také z artušovských legend[4].

Původní série bestsellerů spisovatelky Kathryn Laskyové nazvaná Strážci Ga'Hoolu (Guardians of Ga'Hoole) vypráví o strážcích nebe ze soví říše, již se stali legendou pro svůj ptačí lid.[2]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Mladý soví kluk Soren, byl unášen otcovými příběhy o strážcích Ga'hoolu. Soren hrozně touží stát se součástí strážců. Za to jeho starší bratr Kludd se mu zase posmívá a touží jenom po lovu, létání a získání otcovy přízně. Jeho žárlivost může mít tragické následky. Pak náhodou vypadnou z koruny stromu do spárů zlých sov. Je na Sorenovi, aby se pokusil o útěk pomocí mladých odvážných soviček. Spolu letí přes velké moře a mlhy, aby našli velkou korunu stromu - domov legendárních strážců, kteří jediní můžou opět porazit zlé a navždy zachránit své království.

Recenze[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Soundtrack: Legenda o sovích strážcích - úvodní píseň od kapely 30 Seconds to Mars [online]. Velká Epocha [cit. 2010-10-04]. Dostupné online. 
  2. a b Filmové novinky: Legenda o sovích strážcích/ Legend of the Guardians [online]. Velká Epocha [cit. 2010-10-04]. Dostupné online. 
  3. Legenda o sovích strážcích - V zajetí [online]. Velká Epocha [cit. 2010-10-04]. Dostupné online. 
  4. Minirozhovor: Spisovatelka Kathryn Lasky hovoří o námětu knihy Legenda o sovích strážcích [online]. Velká Epocha [cit. 2010-10-04]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]