Jason Goes to Hell: The Final Friday

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pátek třináctého 9
Původní název Jason Goes to Hell: The Final Friday
Země USA USA
Jazyk angličtina
Délka 89 min.
Žánr horor
Režie Adam Marcus
Obsazení a filmový štáb
Hudba Harry Manfredini
Výroba a distribuce
Distribuce New Line Cinema
Předchozí a následující díl
Pátek třináctého 8 Jason X
Pátek třináctého 9 na ČSFD FDb IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pátek třináctého 9 (ang. titul: Jason Goes to Hell: The Final Friday, česky tedy Jason jde do pekla: Poslední pátek) je americký hororový film z roku 1993 režiséra Adama Marcuse. Film je v pořadí 9. dílem série Pátek třináctého, ale prvním, na jehož distribuci se podílela společnost New Line Cinema.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Jason Voorhees, masový vrah od jezera Crystal lake, je zničeho nic dopaden FBI a následně rozstřílen na kusy. Teď už to vypadá na klidnou atmosféru u jezera, avšak pouze do té doby, než koroner sní Jasonovo srdce. Tím započne koloběh Jasonova převtělování z člověka na člověka. Za jejich pomoci se pak snaží najít svou sestru Jessicu, která by mu pomohla znovu se zrodit v původní síle. Nepůjde mu to ale tak lehce, protože má v patách Creightona - lovce odměn, který po Jasonu Voorheesovi jde a ví, jak jej zničit. Jasonovi se podaří znovuzrodit díky tělu Jessiciny matky a zabije Creightona. Po souboji se jí nakonec podaří vrazit do Jasonova srdce rodinou dýku. Ten je následně vtažen démony do pekla. Film končí scénou, ve které Jasonovu masku stáhne pod zem Freddy Krueger.

Zajímavost[editovat | editovat zdroj]

Tento díl nemá návaznost na předchozí osmý díl, kdy byl Jason zničen ve stokách nebezpečným odpadem.

Při dokončování filmu se ve studiu New Line Cinema uvažovalo o spojení dvou klasik a to Jasona Voorheese s Freddym Kruegerem z Noční můry v Elm Street. Proto je jako poslední záběr použita známá rukavice Freddyho, která stahuje pod zem masku Jasona.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]