Jason Goes to Hell: The Final Friday

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pátek třináctého 9
Původní název Jason Goes to Hell: The Final Friday
Země USA USA
Jazyk angličtina
Délka 89 min.
Žánr horor
Režie Adam Marcus
Obsazení a filmový štáb
Hudba Harry Manfredini
Výroba a distribuce
Distribuce New Line Cinema
Předchozí a následující díl
Pátek třináctého 8 Jason X
Pátek třináctého 9 na ČSFD FDb IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pátek třináctého 9 (ang. titul: Jason Goes to Hell: The Final Friday) je americký hororový film z roku 1993 režiséra Adama Marcuse. Film je v sérii Pátek třináctého v pořadí 9. dílem, ale prvním, na jehož distribuci se podílela společnost New Line Cinema.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Jason Voorhees, masový vrah od jezera Crystal lake, je zničeho nic dopaden FBI a následně rozstřílen na kusy. Teď už to vypadá na klidnou atmosféru u jezera, avšak pouze do té doby, než koroner sní Jasonovo srdce. Tím započne koloběh J převtělování z člověka na člověka. Za jejich pomoci se pak snaží najít svou sestru Jessicu, která by mu pomohla znovu se zrodit v původní síle. Nepůjde mu to ale tak lehce, protože má v patách Creightona - lovce odměn, který po Jason Voorhees jde a ví jak jej zničit pihnot ho smećom a tak to aj spravili Jason Voorhees pihli do srca a Jason Voorhees sa pador do pekla a masku stahol Freddy Krueger

sa prepadal pod zem a masku stahol do pekla Freddy Krueger

Zajímavost[editovat | editovat zdroj]

Tento díl nemá návaznost na předchozí osmý díl, kdy byl Jason zničen ve stokách nebezpečným odpadem.

Při dokončování filmu se ve studiu New Line Cinema uvažovalo o spojení dvou klasik a to Jasona Voorheese s Freddym Kruegerem z Noční můry v Elm Street. Proto je jako poslední záběr použita známá rukavice Freddyho, která stahuje pod zem masku Jasona.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]