Vpád do Ameriky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Invasion America)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vpád do Ameriky
Žánr televizní sci-fi
Hrají Mikey Kelley
Lorenzo Lamas
Tony Jay
Edward Albert
Leonard Nimoy
Země původu USAUSA Spojené státy
Jazyk angličtina
Počet řad 1
Počet dílů 13
Premiérové vysílání
TV stanice The WB
Vysíláno 8. června 1998 7. července 1998
Vpád do Ameriky na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Vpád do Ameriky (v anglickém originále Invasion America) je americký animovaný vědecko-fantastický televizní seriál společnosti DreamWorks Animation. Jeho tvůrci jsou Steven Spielberg a Harve Bennett.

Zápletka[editovat | editovat zdroj]

Hlavní postavou seriálu je chlapec jménem David Carter (Oosha), jehož rodiči jsou Cale Oosha – Tyrusian (mimozemšťan pocházející z planety Tyrus) a Rita Carterová (Pozemšťanka). Jeho rodiče se setkají, když Caleova loď havaruje po snaze uniknout nepřátelům, kteří se jej a jeho přítele Rafea snaží přesvědčit o tom, aby se spojil se svým bratrem Dragitem a spolu s ním pokračoval v plánu obsadit Zemi. Dragitovou záminkou je, že Tyrusu dochází suroviny. Cale se ale vzepře a uteče. Rita ho následně zachrání před zastřelením.

Tento seriál je rozčleněn do 13 epizod a každá z nich popisuje chronologicky příběh mladého Davida, který v průběhu několika dní získává a ztrácí přátele, poznává kdo sám ve skutečnosti je a zachraňuje Zemi před Dragitem. Na konci první knihy se David dozví, že jeho otec stále žije. Kniha druhá nebyla natočena kvůli nízké sledovanosti první části.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]