Inter Miami CF

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Inter Miami
NázevClub Internacional de Fútbol Miami
PřezdívkaThe Herons
ZeměUSAUSA USA
MěstoFort Lauderdale
Založen28. ledna 2018
Domácí dres
Venkovní dres
SoutěžMajor League Soccer
StadionInter Miami CF Stadium
Kapacita18 000
Vedení
VlastníkAnglie David Beckham
BolívieUSA Marcelo Claure
Japonsko Masayoshi Son
MasTec
PrezidentAnglie David Beckham
TrenérArgentina Javier Morales (dočasný)
Oficiální webová stránka
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Club Internacional de Fútbol Miami, známý jako Inter Miami CF je americký fotbalový tým z Miamské metropolitní oblasti. Klub byl založen v lednu 2018 bývalým anglickým fotbalistou Davidem Beckhamem.

Historie[editovat | editovat zdroj]

V listopadu 2012 komisař MLS Don Garber potvrdil zájem ligy o rozšíření o Miami poté, co se místní tým Miami Fusion v roce 2001 rozpadl[1]. Když anglický fotbalista David Beckham v roce 2007 přestoupil do MLS, dostal nabídku (v hodnotě 25 milionů dolarů) na vlastnictví týmu, který by mohl ligu rozšířit. Když v dubnu 2013 Beckham ukončil svoji hráčskou kariéru, jeho právníci vedli diskuze s vedením ligy ohledně umístění nového týmu[2]. Ve stejném roce další investoři, včetně italského finančníka Alessandra Butiniho a majitele týmu amerického fotbalu Miami Dolphins Stephena M. Rosse, vyjádřili zájem o vlastnění týmu MLS v Miami. V prosinci 2013 komisař MLS Garber označil Beckhama a Simona Fullera, britského podnikatele, za potenciální vlastníky miamského týmu[3]. Vedení ligy oznámilo, že Miami Beckham United, investiční skupina vedená Beckhamem, Fullerem a Marcelem Claurem, americko-bolivijským podnikatelem, bude vlastníkem nového týmu MLS v Miami.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. GOFF, Steven. MLS commissioner's state of league (česky: Komisař MLS o stavu ligy). The Washington Post [online]. 2012-11-26 [cit. 2020-03-25]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. KENNEDY, Paul. Beckham is MLS expansion story du jour. Soccer America [online]. 2013-12-20 [cit. 2020-03-25]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. BORG, Simon. MLS commissioner Don Garber discusses expansion, scheduling in latest State of the League address (česky: Komisař MLS Don Garber diskutuje o rozšíření ligy a plánování v poslední Zprávě o stavu ligy). Major League Soccer [online]. 2013-12-03 [cit. 2020-03-25]. Dostupné online. (anglicky)