Iniciativa Verde

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zelená iniciativa
Iniciativa Verde
Datum založení: 2006
Předseda: Juan Manuel Velasco
Sídlo: Av. Callao 569, Buenos Aires
Ideologie: Zelená politika, ekosocialismus
Mezinárodní org.: Global Greens
Americká federace zelených stran
Barvy: Zelená
Oficiální web
www.iniciativaverde.org.ar

Zelená iniciativa (španělsky Iniciativa Verde) je argentinská politická strana prosazující zelenou politiku. Je členem Americké federace zelených stran a Global Greens.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Strana byla založena v roce 2006 Juanem Manuelem Velascem. Tento politik byl v roce 2007 krátkou dobu ministrem životního prostředí.

Politické vize[editovat | editovat zdroj]

Strana prosazuje především zájmy ochrany životního prostředí. Volá po ekologické dani na fosilní paliva, na odstoupení Argentiny od využívání jaderné energie. Prosazuje podporu výroby energie z obnovitelných zdrojů energie, upřednostňuje využívání veřejné dopravy a snaží se směřovat Argentinu k systému udržitelného sociálně-tržního hospodářství. Odmítá využívání armády pro řešení vnitrostátních krizí. Požaduje demokratizaci zdravotního systému, dekriminalizaci měkých drog, podporu decentralizované a nezávislé kultury a posílení práv žen.

Ve volbách v Buenos Aires v roce 2009 prosazovali tato témata: úspory spotřeby energií a tím snižování vlivu země na globální změny klimatu, prevence vzniku odpadů a recyklace odpadů, sanace špinavé řeky Riachuelo, zlepšení kvality veřejné dopravy, podpora cestovního ruchu a ochrana přírody ve městech.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]