Ingrid Klimke

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ingrid Klime
Ingrid Klimke na koni Dresden Mann
Ingrid Klimke na koni Dresden Mann
Narození 1. dubna 1968 (51 let)
Německo Münster, Německo
Národnost německá
Povolání jezdkyně
Ocenění Silbernes Lorbeerblatt
Rodiče otec Reiner Klimke
Příbuzní Michael Klimke (sourozenec)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Přehled medailí
Letní olympijské hry
zlato LOH 2008 Všestrannost – družstva
zlato LOH 2012 Všestrannost – družstva
stříbro LOH 2016 Všestrannost – družstva
Světové jezdecké hry
zlato SJH 2014 Všestrannost – družstva

Ingrid Klimke (* 1. dubna 1968, Münster, Německo) je německá jezdkyně na koni, specializující se především na všestrannost a drezuru. Je dcerou známého německého jezdce Reinera Klimke.

Život[editovat | editovat zdroj]

Ingrid Klimke se narodila 1. dubna 1968 v německém Münsteru. Má dva bratry, přičemž jedním z nich je i Michael Klimke, další známý německý jezdec. Díky svému otci byla s koňmi v kontaktu od raného dětství a jezdit se naučila již jako dítě. Od mládí jezdí drezuru, jezdeckou všestrannost i parkurové skákání. Jejím trenérem byl (krom otce Reinera) Fritz Ligges. Později se přestěhovala do zahraničí, kde ji trénoval kanadský jezdec Ian Millar.

Po dokončení školy pracovala v bance jako úřednice. Následně se rozhodla stát se učitelkou a tak nastoupila na další školu. Nicméně, ještě než školu dokončila, zjistila, že učení a jezdectví nejde dohromady, jelikož jezdecké soutěže se konají převážně v pracovním týdnu; dala tedy přednost koním a začala se jezdectví věnovat na plný úvazek. Kromě toho, že se sama účastní soutěží, trénuje i mladé koně. Velký důraz klade především na vztah jezdce a koně.

Je vdaná a má dvě dcery.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Ingrid Klimke na koni Abraxxas v roce 2011

V roce 1991 získala bronzovou medaili na soutěži družstev i jednotlivců na evropském mistrovství. Díky tomu se toho roku účastnila i Mezinárodního šampionátu. Soutěžila tam s koněm Pinot. Následně se s koňmi Sleep Late, Robinson's Concord, Windfall a FRH Butts Abraxxas účastnila mnoha (nejen německých) soutěží a dosáhla velkého množství úspěchů a medailí.

V roce 1999 zemřel Ingridin otec Reiner Klimke a ona se snažila rozptýlit přípravou na mistrovství Evropy. Jen během cross-country dvakrát odmítl její kůň překážku. V té době navíc měla i problémy se zánětem šlach a krátce po soutěži musela na operaci. V nemocnici musela zůstat přes tři měsíce. Později sama prohlásila, že nechápe, jak se mohla v tak špatném psychickém i fyzickém stavu účastnit soutěže. Znovu se mezinárodního šampionátu účastnila až v roce 2005, kdy se konal v Blenheimu, a kde vyhrála se Sleep Late v individuální soutěži bronz.

První olympijské hry[editovat | editovat zdroj]

V roce 2006 se stala součástí družstva v soutěži všestrannosti na Světových jezdeckých hrách. Dne 12. srpna 2008 na letních olympijských hrách společně s Hinrichem Romeikem, Andreasem Dibowskim, Peterem Thomsenem a Frankem Ostholtem vyhrála zlatou medaili v soutěži družstev jezdecké všestrannosti. Po LOH 2008 ale nastal problém: majitel koně Abraxxas se rozhodl svého koně prodat a zakázal Ingrid Klimke jezdit na něm. Koně, respektive pouze podíl na něm, koupila přítelkyně Klimkeové Madeleine Winter-Schulze, která dala Ingrid koně opět k dispozici.

2011 –[editovat | editovat zdroj]

Na evropském mistrovství 2011 v Luhmuehlenu opět Klimke i se svým týmem skončila na první příčce a vyhrála zlatou medaili. Soutěž odjela na koni Abraxxas. Účastnila se i soutěže jednotlivců, ale skončila až na jedenáctém místě. O rok později se znovu účastnila letních olympijských her, kde se svým družstvem skončila na prvním místě. Následně se účastnila i mistrovství Evropy 2013 a Světových jezdeckých her 2014. Roku 2016 se v družstvu opět účastnila letních olympijských her, kde na soutěži jezdecké všestrannosti získala společně s Julií Krajewskou, Sandrou Auffarthovou a Michaelem Jungem stříbrnou medaili. Jako jednotlivec se účastnila i drezurní soutěže, avšak skončila na čtvrtém místě. Na soutěži jednotlivců ve všestrannosti dokonce skončila až na 19. místě.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Ingrid Klime na německé Wikipedii.