Incubation

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Incubation
VývojářBlue Byte Software
VydavatelBlue Byte Software
SérieBattle Isle
EngineExtreme Assault (e)
Poslední verze1.03 (e)
PlatformyPC (Windows)
Datum vydáníUSA 30. září 1997
Žánrtahová taktická hra (e)
Módysingleplayer, multiplayer
MédiaCD
Systémové
požadavky
procesor Pentium 90 MHz, 16 MB RAM, 2 MB grafická karta, 70 MB místa na pevném disku
Ovládáníklávesnice, myš
Mature 17+, Mature 17+ a Mature 17+ USK 16
Data mohou pocházet z datové položky.

Incubation (či Incubation – The Time Is Running Out) je počítačová hratahová strategie společnosti Blue Byte Software uvedená na trh v roce 1997. Hráč ovládá oddíl vojáků, s nimiž plní zadané úkoly, likviduje nepřátele a postupuje jednotlivými lokacemi ve fiktivním světě kolonizované planety Scayra, na níž neznámý virus zmutoval původní obyvatele Scay’Ger v krvelačné zabijáky. Hra jako jedna z prvních strategií plně používala 3D počítačovou grafiku a podporovala hardwareový akcelerátor 3dfx Voodoo. Incubation patří do série počítačových her Battle Isle.

Singleplayer[editovat | editovat zdroj]

Základní kampaň pro jednoho hráče zahrnuje kolem 30 misí umístěných v interiérech budov a na ulicích. Postavy jednotlivých vojáků z oddílu bojem a plněním úkolů vylepšují své vlastnosti a získávají zkušenostní body, které jsou potřeba při nakupování výzbroje a výstroje vojáků. Nejčastějším úkolem je projít daný prostor přes odpor nepřátel, někdy je však třeba splnit i speciální úkoly jako např. záchrana civilistů, vyřazení z provozu určitého zařízení apod. V lokacích vojáci mohou nalézt munici a body k vylepšení vybavení. Na stanovištích mezi jednotlivými misemi lze na základě zkušenostních bodů a bodů k vylepšení vybavení vojáky vyzbrojit lepšími zbraněmi (od jednoduchých ručních zbraní přes kulomety a granátomety až po lasery), vybavit ochranným oblečením a dalšími užitečnými předměty (např. lékárnička, náhradní zásobník munice, detektor nepřátel, jetpack - batoh k dalekým skokům). Hráč musí výběr zbraní a dalšího vybavení svých vojáků přizpůsobit úkolům mise a podmínkám v dané lokaci. Musí zvažovat množství munice, zahřívání jednotlivých zbraní, jejich přesnost střelby, vybavení bodákem pro boj zblízka. V bojových lokacích pak musí pečlivě rozvažovat rozvržení svého tahu, pořadí, v němž do akce zapojí jednotlivé vojáky, aby si např. nepřekáželi při střelbě.

Multiplayer[editovat | editovat zdroj]

Hra také umožňuje zapojení více hráčů v lokální síti, kteří mohou buď bojovat proti sobě, nebo kooperovat v boji proti nepřátelům ovládaným počítačem. Tři úrovně obtížnosti se liší množstvím nepřátel a účinností jejich útoků.

Ohlas a datadisk[editovat | editovat zdroj]

Časopis PC Gamer hru ocenil jako nejlepší tahovou strategii roku 1997.[1] Společnost Blue Byte Software později vydala rozšíření hry s názvem The Wilderness Missions, které obsahovalo dalších 39 misí a editor map. Herní obtížnost těchto dodatečných misí byla vyšší, na úrovni konce základní hry.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. PC Gamer's Annual Awards 1997

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]